Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Rzeszowianki bez wygranego seta w meczu z Busto Arsizio

Puchar CEV K: Rzeszowianki bez wygranego seta w meczu z Busto Arsizio

W kolejnej rundzie Pucharu CEV Developres SkyRes Rzeszów przegrał 0:3 z Unet e-work Busto Arsizio. Wynik ten nie oznacza jednak, że mecz był jednostronny. Podopieczne Stephane’ a Antigi jedynie w drugim secie nie były w stanie nawiązać walki z włoską drużyną. Rewanż zostanie rozegrany 5.02 w hali Podpromie. Rzeszowianki są jednak w trudnej sytuacji, muszą wygrać za trzy punkty i potem złotego seta, aby awansować.

Mecz 1/8 finału Pucharu CEV świetnie otworzyła drużyna Developresu Rzeszów od punktu zdobytego przez Katarzynę Zaroślińską-Król. Gospodynie okazały się jednak czujne, przez co bardzo szybko wyrównały wynik (3:3). Od tej pory polski zespół co jakiś czas zdobywał dwupunktowe prowadzenie, ale zaraz nie do zatrzymania okazywała się Britt Herbots, której świetna gra doprowadzała do remisu. W połowie seta także nie brakowało ogromnych emocji i długich wymian i dopiero Alessia Gennari zdołała wypracować dla Busto Arsizio dwa punkty przewagi (17:15). Niestety, to zdekoncentrowało rzeszowianki, które zaczęły się mylić, przez co  trener Developresu musiał poprosić o czas (16:19). Spełnił on swoje zadanie, gdyż zmobilizował zawodniczki, które zaczęły ustawiać blok za blokiem (19:19). Dobra passa jednak nie utrzymała się zbyt długo, przez co Stephane Antiga musiał raz jeszcze wziąć przerwę dla swojego zespołu (19:22). Ostatecznie strata okazała się zbyt duża i to zespół z Włoch mógł cieszyć się z wygranej w tej partii (25:22).

W drugim secie przez pewien czas trwała walka punkt za punkt, ale w pewnym momencie to poprzednie zwyciężczynie wykorzystały swoją szansę i wyszły na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Problemów rzeszowiankom dostarczała także Herbots, która była praktycznie nie do zatrzymania. Siatkarki z Włoch nie oszczędzały także swoich rywalek będąc na zagrywce, przez co trener Antiga musiał interweniować, prosząc o czas dla swojego zespołu (8:12). Rzeszowianki jednak nie potrafiły skutecznie poprawić swojej gry, co przekładało się na ich coraz większą stratę do Busto Arsizio (11:17). Nawet podwójne zmiany w polskim zespole nie mogły już zbyt dużo zmienić przy dominacji siatkarek z Włoch. Wobec tego gospodynie triumfowały także w kolejnej partii (25:17).

Trzeciego seta ponownie lepiej rozpoczęła ekipa Busto Arsizio, zdobywając od razu aż trzy punkty z rzędu. Siatkarki z Włoch świetnie radziły sobie także w polu zagrywki, dzięki czemu cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę (8:5). Dopiero z czasem zaczęła zaciekle walczyć Zaroślińska-Król, co wraz ze skutecznym blokiem zmniejszyło stratę rzeszowianek do dwóch punktów (10:12). Kolejne skuteczne ataki jedynie zagrzewały reprezentantki polskiego zespołu do walki, co w końcu doprowadziło do remisu (14:14). Swój ogromny udział miała w tym przede wszystkim Alexandra Frantti, która oprócz udanych akcji na swoim koncie zapisała także asa serwisowego. W końcówce to jednak znowu więcej szczęścia zaczęło dopisywać zawodniczkom z Busto Arsizio, którym udało się odskoczyć na jakże cenne dwa punkty (21:19). Mimo to, w końcówce nie brakowało emocji, ale ostatecznie to zespół z Włoch wytrzymał ciążącą na nim presję i tym samym udowodnił swoją wyższość, wygrywając z Developresem Rzeszów 25:22.

Unet e-work Busto Arsizio (ITA)  – Developres Rzeszów (POL) 3:0
(25:22, 25:17, 25:22 )

Unet e-work: Washington (3), Herbots (10), Gennari (10), Orro(4), Lowe (18), Bonifacio (6), Leonardi (libero) oraz Wang (libero), Bici (1), Villani (1)
Developres: Frantti (13), Witkowska (1), Blagojević (7), Efimienko-Młotkowska (4),  Valentin (4), Zaroślińska -Król (12), Krzos (libero) oraz Polańska (1), Grabka, Hawryła, Kaczmar, Mlejnkova, Przybyła (libero)