Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Porażki niemieckich drużyn w półfinałach

Puchar CEV K: Porażki niemieckich drużyn w półfinałach

We wtorek rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Pucharu CEV siatkarek. W Schwerinie SSC Palmberg uległ w trzech szybkich setach Eczacibasi Stambuł. Również drugi niemiecki zespół doznał porażki. W Stuttgarcie lider Bundesligi przegrał po tie-breaku z Minczanką Mińsk, ale nie jest bez szans w rewanżu.

W Schwerinie miejscowy SSC Palmberg podejmował turecki Eczacibasi Stambuł. Mimo dobrego początku i jednopunktowego prowadzenia na pierwszej przerwie technicznej niemiecki zespół nie potrafił utrzymać przewagi. Podopieczne trenera Marco Motty szybko uzyskały bezpieczną przewagę i pewnie wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii gospodynie prowadziły 8:5, głównie dzięki skutecznej grze Louisy Lippmann (13 pkt.) i Lauren Barfield (12 pkt.), ale już na drugiej przerwie technicznej to Eczacibasi prowadziło jednym punktem. Przyjezdne znów zaimponowały w końcówce, wygrywając seta 25:19. W trzecim secie turecki zespół prowadził już od początku do końca, narzucając swoje warunki gry. Świetne spotkanie rozgrywała Tijana Bosković, która w całym spotkaniu zdobyła 23 punkty. Eczacibasi wygrało 25:20 i całe spotkanie 3:0, będąc zdecydowanym faworytem w rewanżu.

SSC Palmberg Schwerin – Eczacibasi Stambuł 0:3
(18:25, 19:25, 20:25)

Palmberg: Szakmary (4), Lippmann (13), Geerties (3), Hanke (1), Dumancic (3), Barfield (12), Carocci (libero) oraz Bettendorf, Alanko, Oluic (3) i Schoelzel (2)
Eczacibasi: Onal (3), Bosković (23), Adams (10), Kilicli (8), Larson (11), Ognjenović (4), Sebnem (libero) oraz Baladin (1) i Yimlaz

W drugim meczu półfinałowym lider Bundesligi Allianz MTV Stuttgart podejmował Minczankę Mińsk. Pierwszego seta zdominowały siatkarki z Białorusi, które szybko zdobyły bezpieczną przewagę i rozbiły niemiecki zespół do 15. Gospodynie otrząsnęły się z szoku już w drugim secie. Tym razem to one prowadziły od początku do końca i mimo pościgu Minczanki wygrały 25:22, doprowadzając do remisu. Podopieczne Viktara Hanczarou dały o sobie znać w secie trzecim. Nie do zatrzymania była zwłaszcza Nadzieja Wladyka i przyjezdne po zwycięstwie 25:21 ponownie wyszły na prowadzenie. I znów nadziały się na kontrę i szybką odpowiedź niemieckiego zespołu. Siatkarki ze Stuttgartu zmiotły rywala z boiska, gromiąc go do 11, znów doprowadzając do remisu. W zespole gospodyń wyróżniały się Nika Daalderop (18 pkt.) i Deborah van Daelen (16 pkt.). Decydująca partię od prowadzenia 5:1 zaczęła Minczanka. Tego już zespół niemiecki nie był w stanie odrobić. Przegrał tie-breaka do 8, ale nie jest bez szans w rewanżu, który za tydzień rozegrany zostanie w Mińsku.

Allianz MTV Stuttgart – Minczanka Mińsk 2:3
(15:25, 25:22, 21:25, 25:11, 8:15)

Allianz: Stoltenborg (2), McCage (11), Sandor (1), Van Daelen (16), Mlejnkova (9), Tapp (2), Pusic (libero) oraz Perovic (3), Tomazela (3), Cesar (libero), Daalderop (18) i Kastner (3)
Minczanka: Palczewskaja (2), Wladyka (19), Sakolczyk (12), Kawalczuk (13), Hryszkiewicz (14), Barysewicz (12), Fedarynczyk (libero) oraz Hanijewa, Fatulajewa, Stoliar (1) i Smirnowa