Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pierwsze starcia 1/8 finału za nami

Puchar CEV K: Pierwsze starcia 1/8 finału za nami

Za nami pierwsze mecze w 1/8 finału Pucharu CEV Kobiet. Polskie zespoły radziły sobie ze zmiennym szczęściem, Chemik Police gładko pokonał drużynę Sanaya Libby’s La Laguna 3:0, a drugi przedstawiciel naszego kraju, czyli Developres SkyRes Rzeszów nie miał szans w pojedynku z Unet e-work Busto Arsizio, przegrywając 0:3.

Siatkarki Dinama Kazań pewnie pokonały Saugelle Monza 3:0 i postawiły duży krok w kierunku awansu do następnej rundy. Wyrównany był tylko pierwszy set, w którym Rosjanki wygrały 25:23, później już gra była jednostronna i mecz szybko zmierzał ku końcowi. Wśród gospodyń najlepiej punktowała Samantha Fabris, która zdobyła 16 oczek.

Developres SkyRes Rzeszów nie miał szans z włoskim UYBA e-work Busto Arsizio, który pewnie wygrał 3:0. Rzeszowianki nie były w stanie utrzymać dobrej gry przez dłuższy okres czasu, co doprowadziło do porażki w końcówkach setów. Dla gospodyń najwięcej punktów zdobyła Kartsa Lowe (16), a dla rzeszowskich rysic Alexandra Frantti (13). Podopieczne Stephana Antigi miały problem z poprawnym przyjęciem zagrywki, co później przekładało się na ich atak. Więcej o spotkaniu tutaj.

Długie i wyrównane spotkanie oglądali kibice w Oostende, gdzie drużyna Hermes Rekkenshop mierzyła się z Asterix Avo Bevern. Miejscowe prowadziły już 2:1 w setach i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca, jednak przyjezdne przebudziły się i wygrały w tie-breaku na przewagi 16:14. Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Manon Stragier, autorka 19 punktów. Drużyna z Bevern świetnie serwowała, bowiem zdobyła aż 8 asów.

Fińska Hameenlinna przegrała na własnym parkiecie z S.C. Palmberg Schwerin 1:3. Gospodynie było stać na wygranie tylko drugiego seta, później zdecydowaną przewagę miały przyjezdne, które świetnie blokowały – szczególnie w trzecim secie, w którym zdobyły 5 punktów tym elementem. Siatkarki Matteo Pentassuglii miały spory problem z ustabilizowaniem swojej gry, która w wielu momentach falowała. Wydaję się, że sprawa awansu już jest przesądzona, bo ciężko będzie Finkom wygrać na trudnym terenie w Schwerin.

Blisko sprawienia niespodzianki była ekipa Mladost Zagrzeb, która po meczu pełnym walki przegrała na wyjeździe 2:3 z węgierskim Fatum Nyiregyhaza. Mecz trwał aż 112 minut i obfitował w wiele emocji. Gospodynie atakowały ze skutecznością prawie 50% i do tego celnie zagrywały, co pozwoliło im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Olena Lymareva zdobyła w tym spotkaniu aż 31 punktów dla Węgierek i była najlepszą zawodniczką swojej drużyny. Po drugiej stronie wyróżniała się Mika Grbavica, zapisując na swoim koncie 26 oczek.

Szybką i łatwą przeprawę miały siatkarki Chemika Police, które bez większych problemów pokonały hiszpańską Sanaye Libby’s La Lagunę 3:0. Mecz trwał nieco ponad godzinę i nie miał większej historii, w każdym z setów od początku do końca rządziły Polki. Najlepiej na boisku punktowała Gyselle Silva Franco, autorka 11 punktów, a w drużynie przeciwnej Jessica Soares. Teraz przed policzankami rewanż w Hiszpanii, który wydaję się być tylko formalnością. Więcej o meczu tutaj.

Prawdziwa degrengolada miała miejsce w Mińsku, gdzie Minchanka wygrała 3:0 z ZOK Brcko. Szczególnie dotkliwą porażkę przyjezdne zaliczyły w pierwszym secie przegranym do 8. Gospodyniom wychodziło niemal wszystko i na boisku było widać różnice klas między obydwoma zespołami. Najwięcej punktów dla Białorusinek zdobyła Wiktoria Siakretawa, a dla gości Andelka Radisković.

Francuskie Volero Le Cannet pewnie pokonało 3:0 zespół TS Volley Dudingen. W żadnej z partii przyjezdne nie zdołały nawiązać równorzędnej walki z rywalkami, co poskutkowało szybką porażką. Wśród gospodyń brylowała w ataku Anna Lazareva, która zdobyła 21 punktów. Teraz przed Volero rewanż  w Dudingen, w którym nie powinno nic złego im się zdarzyć.