Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Pierwsza finałowa potyczka dla Busto Arsizio

Puchar CEV K: Pierwsza finałowa potyczka dla Busto Arsizio

Za nami pierwsze finałowe starcie Pucharu CEV kobiet. Siatkarki włoskiego Yamamayu e-work Busto Arsizio nie dały w nim żadnych szans zawodniczkom CS-u Volei Alba Blaj. Ekipa prowadzona przez Marco Mencarelliego wygrała na wyjeździe bardzo pewnie bez starty seta.  Rewanż w Busto Arsizio 26 marca.

Już od pierwszych piłek meczu inicjatywa leżała po stronie siatkarek Yamamayu Busto Arsizio. Włoski zespół szybko zaczął rywalkom odskakiwać i wyszedł na znaczne prowadzenie (8:1). Przy wyniku 2:13 o czas poprosił Darko Zakoc , szkoleniowiec CS-u Volei Alba Blaj. Nie udało mu się jednak wybić z rytmu przeciwniczek. Co prawda jego podopieczne po powrocie na boisko zdobyły dwa punkty z rzędu, ale przyjezdne cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń. Dopiero przy wyniku 11:17 ich przewaga zaczęła wyraźniej topnieć. Rumuński zespół zbliżył się wtedy do rywalek na trzy oczka (15:18). Wkrótce jednak ekipa z Busto Arsizio znów wyraźnie prowadziła (23:17) i pewnie wygrała seta 25:19.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Do stanu po 6 trwała bowiem gra punkt za punkt. Wówczas inicjatywę znów zaczęły przejmować zawodniczki Yamamayu, które wkrótce znalazły się na trzypunktowym prowadzeniu (10:7). Po chwili jednak zespół z Rumunii doprowadził do remisu, ale gra wyrównała się na krótko. Wkrótce odskakiwać zaczęły podopieczne Marco Mencarelliego, które w pewnym momencie miały już siedem oczek nadwyżki (20:13). Na wiele swoim rywalkom ekipa z Włoch już nie pozwoliła, pewnie wygrywając tę partię 25:16.

Trzeci set, podobnie jak poprzedni, rozpoczął się od wymiany ciosów. Przy wyniku 3:3 przewagę budować zaczęły siatkarki z Italii. Po kilku akcjach miały już cztery oczka przewagi (10:6). O czas poprosił wtedy Darko Zakoc. Po wznowieniu gry jednak rywalki zaczęły jego zespół bezlitośnie punktować i wkrótce ich nadwyżka była już znaczna (14:7). Przy stanie 18:11 dla rywalek trener CS-u raz jeszcze interweniował prosząc o czas, ale nie udało mu się wybić ich z rytmu. Te pewnie zmierzały do zwycięstwa. Wygrały tę partię 25:14, a całe spotkanie 3:0. Do zwycięstwa włoską ekipę poprowadziła Floortje Meijners, zdobywczyni 14 oczek.

CS Volei Alba Blaj – Yamamay Busto Arsizio 0:3
(19:25, 16:25, 14:25)

CS: Baciu (2), Lazarević (7), Ninković (3), Newcombe (8), Onyejekwe (5), Kitipova, Vujović (libero) oraz Aleksić, Żidkowa (3), Karakaszewa (3), Ćirović, Delros (libero)
Yamamay: Herbots (12), Gennari (13), Orro (6), Bonifacio (9), Meijners (14), Berti (4), Leonardi (libero)