Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Jedna z włoskich drużyn za burtą

Puchar CEV K: Jedna z włoskich drużyn za burtą

fot. Arkadiusz Buczyński

W meczach rewanżowych 1/8 finału Pucharu CEV kobiet obyło się bez wielkich niespodzianek, chociaż z dalszej rywalizacji wyeliminowane zostało Yamamay Busto Arsizio, które przegrało z Eczacibasi Stambuł. W kolejnej fazie zameldowały się aż trzy niemieckie, dwa rosyjskie i jeden włoski zespół.

W Pucharze CEV dobrze radzą sobie rosyjskie zespoły. Urałoczka Jekaterynburg nie miała problemów z przypieczętowaniem awansu do kolejnej rundy. Na wyjeździe rozprawiła się z Kralovo Pole Brno. Moment słabości przytrafił się jej tylko w drugiej partii, którą przegrała po walce na przewagi, ale w pozostałych okazała się zdecydowanie lepsza od rywalek. Na uwagę zasługuje aż 20 jej punktowych bloków w całym spotkaniu oraz wysoka, bo ponad 50-procentowa skuteczność w ataku. Pierwszoplanową postacią przyjezdnych była Ksenia Parubec, która zapisała na swoim koncie 21 oczek. Również tylko seta stracił Jenisej Krasnojarsk, który na wyjeździe rozprawił się z KBM Branik Maribor. Słoweńska drużyna miała szansę nawet na tie-breaka, ale przegrana jedna partia po walce na przewagi spowodowała, że musiała zadowolić się jednym ugranym setem. Gości do sukcesu poprowadziła Natalia Małych, która zapisała na swoim koncie 13 punktów.Lekko, łatwo i przyjemnie w kolejnej rundzie znalazło się Pomi Casalmaggiore, które u siebie bez straty seta pokonało Linamar Bekescsabai. Mimo że węgierska drużyna dysponowała lepszymi wskaźnikami w przyjęciu, to nie potrafiła ich przełożyć na skuteczny atak. W ofensywie zdecydowanie lepiej prezentowały się gospodynie, które do sukcesu poprowadziła Andrea Drews, zdobywczyni 17 punktów. Tak dobrze nie powiodło się innej z włoskich ekip, czyli Yamamay Busto Arsizio, która wprawdzie dobrze rozpoczęła rewanżowe starcie z Eczacibasi Stambuł, ale od drugiego seta inicjatywę na boisku przejęły przyjezdne. One lepiej spisywały się w przyjęciu, co przekładało się na skuteczniejszą postawę w ataku, więcej oczek zdobywały też w bloku, dzięki czemu ostatecznie uniknęły rozgrywania tie-breaka, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy. Ich liderką w tym pojedynku była Tijana Bosković, która zapisała na swoim koncie 26 punktów.

Hurtowo do kolejnej rundy awansowały niemieckie zespoły. W dwumeczu z Chimikiem Jużnyj kropkę nad i postawiło SSC Palmberg Schwerin. Chociaż premierowa odsłona padła łupem gospodyń, to później wszystko wróciło do normy, czyli do głosu doszła niemiecka ekipa. Mogła ona liczyć na błędy rywalek, a sama popisała się 50-procentową skutecznością w ataku. Zabrakło jej trochę bloku, ale nie przeszkodziło jej to w odniesieniu zwycięstwa, do którego poprowadziła ją Greta Szakmary, która zdobyła 15 punktów. Znacznie więcej wysiłku musiał włożyć Allianz MTV Stuttgart, który na wyjeździe mierzył się z Asterix Avo Beveren. Belgijska ekipa dzielnie walczyła, ale już po trzech setach stało się jasne, że pożegna się z rywalizacją w Pucharze CEV. Mimo że przegrywała 1:2, to jej ambitna walka doprowadziła do tego, że odwróciła losy spotkania, pokonując niemieckiego przeciwnika. Pierwsze skrzypce w jej szeregach grała Celine van Gestel, która zgromadziła 28 punktów, z kolei po drugiej stronie siatki wyróżniła się Michaela Mlejnkova, która zdobyła 18 oczek.

W ślady niemieckich ekip poszedł także Dresdner SC, który uporał się z TS Volley Düdingen. Chociaż szwajcarska ekipa mecz zaczęła z dużym animuszem, to skuteczności starczyło jej tylko na premierowego seta. W kolejnych do głosu doszły gospodynie, które nie zagrały porywającego spotkania w ofensywie, ale za to popisały się 13 szczelnymi blokami, co w zupełności wystarczyło, by przypieczętować awans do kolejnej rundy. Prym w ich szeregach wiodła Piia Korhonen, która zapisała na swoim koncie 15 oczek. Za to straty poniesione na wyjeździe z nawiązką odrobiła Minczanka Mińsk. Wprawdzie starcie rewanżowe świetnie rozpoczęło się dla Beziers VB, to od drugiego seta gospodynie zdominowały boiskowe wydarzenia. Zaczął szwankować atak w drużynie gości, który spadł do 30%, za to białoruskie siatkarki radziły sobie coraz lepiej. Wygrały ostatecznie 3:1, a pierwsze skrzypce w ich szeregach zagrała Hanna Hryszkewicz, zdobywczyni 19 oczek. ta wygrana dała im przepustkę do dalszej walki w Pucharze CEV.

Zobacz również:
Wyniki 1/8 finału Pucharu CEV kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved