Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Horror w Mulhouse na korzyść Developresu

Puchar CEV K: Horror w Mulhouse na korzyść Developresu

Prawdziwą huśtawkę nastrojów zafundowały swoim kibicom siatkarki Developresu Rzeszów. Po dwóch partiach meczu w Mulhouse prowadziły 2:0 i nie wykorzystały swojej szansy na zamknięcie spotkania w trzech setach. Tym samym francuska drużyna wygrała trzy kolejne odsłony tego spotkania i o tym kto awansuje do kolejnej rundy musiał decydować złoty set. W nim górą była ekipa z Podkapracia, która wygrała i mogła cieszyć się z awansu.

Na początku spotkania obie drużyny grały dość ostrożnie, jakby chciały wybadać, na co pozwoli przeciwnik. Nikt nie był w stanie osiągnąć większej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero w połowie premierowej odsłony na 3 oczka odskoczyły gospodynie, które wykorzystały lepszą dyspozycję na siatce (13:10). Podopieczne Stephane’a Antigi bardzo szybko zmniejszyły straty, ale już po chwili Francuzki ponownie kontrolowały bieg wydarzeń (16:13). Gdy wydawało się, że dowiozą przewagę do końca, do głosu doszły rzeszowianki. Nerwów nie brakowało, ciężar gry na swoje barki wzięła Alexandra Frantii i dzięki jej skutecznym zagraniom rzutem na taśmę triumfowały przyjezdne (26:24).

Po zmianie stron Developres utrzymywał wysoki poziom, od razu narzucił rywalkom swój rytm, nie pozwalając na zaprezentowanie swoich atutów. Rzeszowianki konsekwentnie realizowały założenia taktyczne, dobrze radziły sobie na zagrywce czy w ataku, nic więc dziwnego, że pewnie prowadziły (16:11, 18:14). Choć gospodynie robiły wszystko, co było w ich mocy, by jeszcze w końcówce wyrównać rezultat, to ostatecznie im się to nie udało. Ponownie lepsze okazały się siatkarki Antigi (25:22).

Siatkarki ASPTT Mulhouse nie dawały za wygraną, podjęły walkę i postawiły wszystko na jedną kartę. Wzmocniły zagrywkę, lepiej ustawiały się w bloku, dzięki czemu wypracowały kilka oczek nadwyżki. Rzeszowianki próbowały, ale tym razem brakowało im argumentów (8:13). Francuska ekipa miała inicjatywę, Developres jeszcze w końcówce wzniósł się na wyżyny, jednak tym razem kropkę nad i w decydującym momencie postawiły miejscowe, wygrywając 25:23.

ASPTT, uskrzydlone końcowym rezultatem poprzedniej odsłony, rozpoczęło z „wysokiego c” (5:1). Polki stały się całkowicie bezradne, źle przyjmowały, co rodziło kolejne problemy. Rywalki lepiej ustawiały się do bloku, przez co trudniej było kończyć akcje ofensywne (4:10). Niemoc trwała, w pewnym momencie różnica wynosiła już 9 oczek. Developresowi nie pomagały ani przerwy, ani zmiany, rzeszowianki stały jak zaczarowane (8:19). Z każdą kolejną akcją było tylko gorzej (25:13).

Początek tie-breaka  również nie był udany dla podopiecznych Stepheane’a Antigi (0:2). Polki zdołały odrobić stratę, ale ponownie po kilku minutach minimalną przewagę miały miejscowe. Walka trwała punkt za punkt, jednak znów inicjatywa leżała po stronie ASPTT Mullhouse (10:8). Rzeszowianki robiły wszystko, by o wyniku rywalizacji nie musiał rozstrzygać złoty set, ale końcówka należała  do rywalek (15:12).

W złotym secie nikt się nie oszczędzał, Developres chciał wymazać z pamięci niepowodzenia z poprzednich partii. Polki miały minimalną przewagę (6:4, 8:6) i tym razem pilnowały się, by nie popełnić błędów. Gdy wydawało się, że nic złego się już nie stanie, Francuzki doprowadziły do remisu (11:11). Tym razem rzeszowianki nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa i triumfowały 15:13, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy.

ASPTT Mulhouse (FRA) – Developres Rzeszów (POL) 3:2
(24:26, 22:25, 25:23, 25:13, 15:12)
Złoty set: 13:15

Pierwszy mecz: Developres Rzeszów – ASPTT Mulhouse 3:2
Awans: Developres

ASPTT: Cazaute (15), Trach (12), Snyder (11), Bugg (3), Moma Bassoko (30), Olinga-Andela (18), Soldner (libero) oraz Künzler, Jaegy, Baijens (1) i Brcic (3)
Developres: Frantti (17), Witkowska (6), Hawryła (4), Blagojevic (16), Valnetin (2), Zaroślińska-Król (18), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Polańska (6), Grabka, Kaczmar, Mlejnkova (4) i Gałucha (1)