Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Galatasaray zdominowało rywalki

Puchar CEV K: Galatasaray zdominowało rywalki

Do ciekawego meczu doszło w drugiej półfinałowej parze Pucharu CEV kobiet – w nim niemieckie Schweriner SC podejmowało faworyzowane Galatasaray Stambuł. Jak się okazało Turczynki słusznie stawiane były w roli liderek i pretendentek do tytułu, bowiem w pierwszym secie podporządkowały sobie rywalki, wygrywając do… 10. W kolejnych gra bardziej się wyrównała, jednak gospodynie i tak w żadnym z rozdań nie zdołały poważniej zagrozić przeciwniczkom.

Spotkanie pomiędzy Schweriner a Galatasaray można by podzielić na dwie części – pierwszego seta i pozostałe dwie partie. W inaugurującej odsłonie batalii na boisku istniał tylko jeden zespól i była to drużyna gości, która dzięki 75-procentowej efektywności przyjęcia, 4 blokom oraz Nadii Centoni w ofensywie całkowicie podporządkowała sobie rywali, budując swoją przewagę kolejno 8:3, 16:5, 21:9 na 25:10 skończywszy.

Dopiero dwa pozostałe (i zarazem ostatnie) rozdania przyniosły nieco więcej emocji, bowiem w nich „obudziła się z letargu” największa siła Schweriner w ataku, Tabitha Love. Autorka 18 punktów w meczu poderwała swoje koleżanki i w parze z Jennifer Geerties zaczęła forsować turecką defensywę (11:16). Mimo tego, że na początku wydawało się, że ich starania spełzną na niczym, to cierpliwość się opłaciła – Nihal Guneyligil po pewnym czasie utraciła nieco precyzji zagrań i w obliczu małego kryzysu rywalek przy stanie 21:20 Niemki poczuły swoją szansę. Nie wystarczyła jednak lepsza skuteczność ofensywy (48 procent Schweriner do 39 siatkarek ze Stambułu), jak również podobna poprawność przyjęcia – błędy miejscowych w polu serwisowym zapisały i tego seta na korzyść ich rywalek (23:25).

Szaleńczego pościgu gospodynie spróbowały raz jeszcze, lecz z gorszym skutkiem, w trzecim akcie walki. Brak zmian i coraz większa stagnacja po stronie niemieckiego zespołu piłka za piłką pokazywała, że nie będzie mu łatwo poradzić sobie z wciąż czujną ofensywą przyjezdnych (12:16). De facto od samego początku prowadzące kilkoma oczkami Turczynki wyczuwały swoją szansę w coraz słabszych popisach Love i w tym, że Anja Brandt była w tym momencie cieniem samej siebie. Bez większych problemów skończyły ten mecz dzięki błędom własnym rywalek i to one są bliżej finału Pucharu CEV.

Schweriner SC – Galatasaray Stambuł 0:3
(10:25, 23:25, 19:25)

Schweriner: Souza (7), Hroneckova (2), Geerties (8), Love (17), Hanke (1), Brandt (7), Voelker (libero)
Galatasaray: Jackson (9), Leys (9), Kalac (4), Onal (12), Alikaya (3), Centoni (17), Guneyligil (libero) oraz Germen i Aydinlar