Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Galatasaray melduje się w finale

Puchar CEV K: Galatasaray melduje się w finale

Siatkarki Galatasaray Stambuł przypieczętowały swój awans do finału Pucharu CEV, zwyciężając 3:0 ze Schweriner SC. W finale tych rozgrywek zespół z Turcji zmierzy się z Dynamem Krasnodar, które w półfinale pokonało dwukrotnie Azeryol Baku.

Drużyna ze Stambułu po wygranej w pierwszym spotkaniu półfinałowym była zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Niemiecka ekipa jednak tym razem nie zamierzała się poddać i zaprezentowała się dużo lepiej niż w poprzednim meczu. Turecki zespół zdecydowanie nie radził sobie z zagrywką, przez co dawał nadzieję rywalkom, które tylko czekały na potknięcia. Gdy partia wchodziła w decydującą fazę, Schweriner prowadził 19:15. Jednak w końcówce pierwszego seta wspomniany już serwis zafunkcjonował znakomicie, w szczególności w wykonaniu Charlotte Leys, dzięki czemu Galatasaray doprowadziło do remisu. Partia rozstrzygała się na przewagi, ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Turcji.

Niemiecki zespół grał z wielką determinacją również w drugim secie. Dopiero przy stanie 10:10 gospodynie odzyskały kontrolę nad przebiegiem sytuacji na boisku. Następnie dzięki asom serwisowym Cursty Jackson turecka ekipa uzyskała czteropunktową przewagę, którą utrzymała do końca partii. Trzeci set był wyrównany, ale zawodniczki z Niemiec nie miały już szans na awans do finału. Tę odsłonę spotkania również wygrało Galatasaray.

Jak przyznał jednak szkoleniowiec zespołu ze Stambułu, mecz na początku nie układał się po ich myśli. – Nie zaczęliśmy spotkania najlepiej. Kiedy występujesz na tym poziomie, musisz zachować koncentrację. Kiedy wróciliśmy w pierwszym secie, to skupiliśmy się już tylko na grze. Jedynym celem było wygranie meczu. Jesteśmy szczęśliwi, że awansowaliśmy do finału. W nim pokażemy naszą najlepszą siatkówkę. Zobaczymy zatem, co przyniesie nam los – powiedział Ataman Guneyligil. Trener Schweriner natomiast był zadowolony z gry pokazanej przez jego podopieczne w sobotnim spotkaniu. – Do finału awansowała lepsza drużyna. Galatasaray zagrało naprawdę znakomicie. My w pierwszym meczu zawiedliśmy. Nie mogliśmy wówczas grać tak, jak chcieliśmy, ale zrehabilitowaliśmy się w drugim spotkaniu. To mnie bardzo cieszy – zakończył Feliks Koslowski.

Galatasaray Stambuł – Schweriner SC 0:3
(30:28, 25:20, 25:23)

Galatasaray: Jackson (15), Leys (9), Kalac (7), Onal (8), Alikaya (3), Centoni (22), Guneyligil (libero) oraz Germen i Aydinlar (1)
Schweriner: Souza (4), Hroncekova (5), Geerties (1), Love (13), Hanke (2), Brandt (6), Voelker (libero) oraz Turner (5), Wessely, Blom (1) i Schoelzel