Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Finał nie dla Azeryolu

Puchar CEV K: Finał nie dla Azeryolu

fot. volley.ru

Sensacji nie było. Dynamo Krasnodar pewnie pokonało Azeryol Baku 3:0 i to zespół z Rosji zagra w finale rozgrywek Pucharu CEV. W pierwszym spotkaniu półfinałowym pomiędzy obiema drużynami również wszystko rozstrzygnęło się na korzyść Rosjanek.

W secie otwarcia zespół z Baku popełniał bardzo dużo błędów, co bezlitośnie wykorzystywały rywalki, które następnie wygrały 25:17. W drugiej partii Azeryol wspierany przede wszystkim przez swojego młodego, pełnego energii trenera Ziya Rajabowa znacząco zmniejszył ilość popełnianych błędów. Od razu przełożyło się to na wyrównaną grę, punkt za punkt. Ostatecznie jednak to Dynamo zachowało więcej zimnej krwi w końcówce, zwyciężając 27:25. Tym samym w tym momencie drużyna z Rosji była już pewna awansu do finału. Trzecia odsłona spotkania to już tylko formalność. Zrezygnowane siatkarki z Baku nie walczyły już o każdą piłkę, co spowodowało, że Rosjanki momentalnie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca, triumfując 25:17.

Zawodniczki rosyjskiej ekipy pomimo dość gładkiej wygranej podkreślały klasę i zaangażowanie przeciwniczek. – Mimo wszystko nie było to łatwe spotkanie. Kontrolowałyśmy przebieg gry na boisku, ale w drugiej partii Azeryol zaczął lepiej bronić, co spowodowało, że musiałyśmy wejść na wyższy poziom. Jednak wszystko potoczyło się po naszej myśli. Następnym celem będzie zwycięstwo w finale – powiedziała po sobotniej rywalizacji w półfinale kapitan Dynama, Lubow Sokołowa. Aleksandra Pasynkowa zwróciła natomiast uwagę na lepszą postawę rywalek w meczu rozgrywanym w Baku. – Dzisiaj Azeryol grał dużo lepiej. Być może było to spowodowane tym, że czuł on wsparcie swoich fanów. Nie powstrzymało nas to jednak przed końcowym triumfem. Przed rozpoczęciem sezonu założyłyśmy sobie, że awansujemy do finału i dokonałyśmy tego. W poprzednim sezonie w finałowym spotkaniu zmierzyłyśmy się z PGE Atomem Treflem Sopot, tym razem natomiast czeka nas rywalizacja z Galatasaray Stambuł. Wiemy, że będzie to trudna przeprawa, ale mamy nadzieję, że sprostamy temu zadaniu – stwierdziła rosyjska siatkarka.Zawodniczki drużyny z Azerbejdżanu przyczyn porażki dopatrywały się przede wszystkim w zbyt dużej ilości popełnionych błędów. – Dynamo było silniejsze oczywiście, ale my popełniłyśmy za dużo błędów, w szczególności w pierwszym secie. W drugiej partii było już dużo lepiej, dlatego mogłyśmy walczyć jak równy z równym. Niestety, zabrakło nam szczęścia. W trzeciej odsłonie meczu przytłoczyły nas natomiast emocje, ponieważ wiedziałyśmy już, że nie mamy szans na awans do finału. Nie jesteśmy jednak smutne, dlatego że nasza droga do półfinału nie była wcale łatwa. Wykonałyśmy bardzo dobrą pracę w całym sezonie, chcemy to kontynuować w przyszłości – powiedziała Edina Dobi. Katerina Żidkowa wskazała również na doskonałą zagrywkę rywalek. – Dynamo znakomicie serwowało, z czym nie mogłyśmy sobie poradzić. To był nasz główny problem w pierwszym secie. Druga partia była bardzo wyrównana, ponieważ dla nas było to być albo nie być. Próbowałyśmy, ale nie udało się. Chciałam jednak podziękować mojemu zespołowi za grę. Drużyna nie składa się z gwiazd, ale nie przeszkodziło nam to walczyć do ostatnich sił. Chcemy kontynuować taką grę do końca tego sezonu. Chciałam również podziękować naszym fanom, którzy wspierali nas przez całe spotkanie – zakończyła zawodniczka Azeryolu Baku.

Azeryol Baku – Dynamo Krasnodar 0:3
(17:25, 25:27, 17:25)

Składy zespołów:
Azeryol: Apitz (2), Niemer (5), Kanthong (2), Żidkowa (17), Dobi (7), Karimowa A.(2), Karimowa J. (libero) oraz Richey (1), Stepaniuk (1), Habibowa (1) i Sykes (1)
Dynamo: Mariuchnicz (5), Szaszkowa (8), Filisztinskaja (4), Pasynkowa (5), Małych (21), Szljachowaja (9, Kriuczkowa (libero) oraz Efimowa (3), Tałyszewa, Bibina (libero), Chodunowa i Surcewa

Zobacz również:
Wyniki i tabela Pucharu CEV kobiet

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved