Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Eczacibasi Stambuł lepsze od Minczanki Mińsk

Puchar CEV K: Eczacibasi Stambuł lepsze od Minczanki Mińsk

W pierwszym finałowym meczu Puchar CEV kobiet lepsza okazała się ekipa znad Bosforu, która wygrała w Mińsku z tamtejszą Minczanką 3:1 i jest bliska zdobycia Pucharu CEV. Minczanka tylko w drugiej o raz wygranej trzeciej partii postawiała większe wymagania swoim rywalkom.

O pierwszej partii spotkania gospodynie będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Tylko do stanu 5:8 toczyła się w miarę wyrównana gra, po czym swoją wyższość udowodniły na boisku zawodniczki z Turcji. W premierowej odsłonie meczu Eczacibasi punktowało w bloku – dwa punkty, było lepsze w polu zagrywki i te elementy sprawiły, że drużyna znad Bosforu wygrała wysoko pierwszego seta w stosunku 25:14.

Nieco więcej walki i zaciętości było w drugiej odsłonie spotkania, grę miejscowych siatkarek napędziła Andżelika Barysewicz – zdobywczyni 12 punktów w całym spotkaniu i miejscowe siatkarki przez dłuższy czas toczyły w miarę wyrównaną grę ze swoimi rywalkami. Podopieczne trenera Marco Motty od samego początku prowadziły różnicą dwóch, trzech punktów, ustrzegły się one błędów własnych i dyktowały warunki gry na boisku. Gospodynie dzielnie walczyły do stanu 19:21, po czym popis swoich umiejętności zaprezentowała Tijana Bošković (58% skuteczność w ataku) i to ona w głównej mierze przyczyniła się do zwycięstwa swojej ekipy.

Wydawało się, że w trzecim secie ponownie na boisku będą dominowały zawodniczki gości. Tym razem to siatkarki Eczacibasi miały problemy z przyjęciem, popełniły wiele błędów własnych (11 w tym secie) i pomimo tego, że prowadziły w końcówce seta 21:20 i miały na swoim koncie 6 punktowych bloków, musiały uznać wyższość swoich rywalek i zeszły z boiska pokonane

Podrażnione takim obrotem sprawy przyjezdne nie pozostawiły złudzeń Minczance. Odrzuciły ją od siatki, punktowały w ataku oraz bloku i prowadziły na drugiej przerwie technicznej 16:7. Z dobrej strony pokazała się znana z występów na polskich boiskach Rachel Adams, który zdobyła 10 punktów (6 w ataku i 4 w bloku). Minczanka nie miała siatkarskich argumentów, była tłem dla Eczacibasi. Set miał jednostronny przebieg i zakończył się pogromem drużyny z Białorusi (11:25).

Minczanka Mińsk – Eczacibasi Stambuł 1:3
(14:25, 21:25, 25:22, 11:25)

Minczanka: Palczeuskaja (1), Władyka (3), Sakolczyk (5), Kawalczuk (8), Chryszkiewicz (9), Barysewicz (12), Fedarinczik (libero) oraz Stoliar (7), Kananowicz i Chanijewa (libero)
Eczacibasi: Ismailoglu (5), Bošković (25), Adams (10), Kilicli (9), Larson (17), Ognjenović (4), Sebnem (libero) oraz Baladim