Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Dwie niespodzianki w ćwierćfinale

Puchar CEV K: Dwie niespodzianki w ćwierćfinale

fot. Łukasz Krzywański

W pierwszych meczach 1/4 finału Pucharu CEV kobiet doszło do dwóch niespodzianek. U siebie przegrały Pomi Casalmaggiore i Urałoczka Jekaterynburg, które musiały uznać wyższość SSC Palmberg Schwerin i Minczanki Mińsk. Pewną wygraną odniosło za to Eczacibasi, a w niemieckim starciu lepszy na razie okazał się Allianz MTV.

Pierwsza partia pojedynku Jeniseju Krasnojarsk z Eczacibasi Stambuł zdawała się wskazywać, że w Rosji rozegrane zostanie jednostronne widowisko. Ale od drugiego seta gospodynie poprawiły poziom swojej gry i napsuły trochę krwi rywalkom. Urwały im nawet jedną partię, a kolejną przegrały dopiero po walce na przewagi. Na przestrzeni całego spotkania turecka ekipa bardzo dobrze radziła sobie w defensywie, notując ponad 40% skuteczności perfekcyjnego przyjęcia. To przełożyło się na wysoką skuteczność w ataku, a w odniesieniu sukcesu Eczacibasi nie przeszkodziła nawet mała ilość punktowych bloków. Równie rzadko tym elementem punktowały gospodynie, a na dodatek słabiej spisały się w ataku, więc szczęścia będą musiały szukać w pojedynku rewanżowym. Tymczasem w Krasnojarsku prym w zespole ze Stambułu wiodły Tijana Bosković oraz Jordan Larson, które zapisały na swoim koncie 25 i 24 oczka.
Nie popisała się także druga z rosyjskich drużyn, czyli Urałoczka Jekaterynburg, która u siebie dość niespodziewanie przegrała z Minczanką Mińsk. Premierowa odsłona nie zapowiadała tragedii gospodyń, ale od drugiej odsłony coraz śmielej na boisku zaczęły poczynać sobie przyjezdne. Gospodynie stać było jeszcze na zryw w czwartej partii, ale przegrana w niej po walce na przewagi sprawiła, że nie udało im się doprowadzić do tie-breaka. Na przestrzeni całego spotkania oba zespoły na podobnym poziomie spisały się w przyjęciu, w ataku oba zanotowały wskaźniki powyżej 50%, a w bloku nieco częściej punktowały zawodniczki z Jekaterynburga, ale popełniły one także więcej błędów od przeciwniczek, co zaważyło na ich porażce. Prym w Minczance wiodła Hanna Hryszkewicz, która zdobyła 22 oczka, choć dzielnie wspierały ją koleżanki, a dzięki temu przed rewanżem ekipa z Mińska jest w doskonałej sytuacji.


Zabrakło emocji w niemieckiej konfrontacji, w której Dresdner SC podejmował u siebie Allianz MTV Stuttgart. Tylko w premierowej odsłonie gospodynie próbowały dotrzymać kroku przeciwniczkom, a gdy ta sztuka im się nie udała, to w dwóch kolejnych odsłonach wyraźnie spuściły z tonu, będąc tylko tłem dla dobrze grających przyjezdnych. Co ciekawe na przestrzeni całego spotkania gospodynie dysponowały trochę lepszym przyjęciem, ale nie potrafiły tego przełożyć na skuteczność w ataku, w którym przekroczyła ona ledwo 30%. Zdecydowanie lepiej w tym elemencie poradziły sobie rywalki, które dołożyły 11 punktowych bloków, odnosząc pewne zwycięstwo. Pierwszoplanową postacią w szeregach gości była Deborah van Daelen, która zapisała na swoim koncie 16 oczek, a przed rewanżem Allianz jest w doskonałej sytuacji, tym bardziej że zagra go we własnej hali.


Dość niespodziewanie atutu własnego parkietu nie wykorzystało Pomi Casalmaggiore, które musiało uznać wyższość SSC Palmberg Schwerin. Na uwagę zasługuje wynik premierowej odsłony, która długo była grana na przewagi, ale gospodynie po porażce 33:35 w kolejnych minutach meczu spisywały się coraz słabiej, a przewaga przyjezdnych stawała się coraz wyraźniejsza, czego efektem była wygrana 3:0. Pomi nie radziło sobie szczególnie w przyjęciu, w którym osiągnęło zaledwie 28% skuteczności. Znacznie lepiej w tym elemencie zagrały rywalki, co przełożyło się na ich wyższą skuteczność na siatce. Częściej punktowały też w bloku oraz w polu serwisowym, co złożyło się na ich wygraną, a ta z kolei w trudnym położeniu stawia przedstawiciela Serie A przed rewanżem. We Włoszech do sukcesu drużynę ze Schwerina poprowadziła Greta Szakmary, która zapisała na swoim koncie 15 oczek.

Zobacz również:
Wyniki Pucharu CEV kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved