Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Dominacja zespołów rosyjskich i niemieckich

Puchar CEV K: Dominacja zespołów rosyjskich i niemieckich

W pierwszych meczach 1/8 finału Pucharu CEV siatkarek wygrane odniosły dwa zespoły rosyjskie i trzy niemieckie występujące w tej fazie rozgrywek. Niewykluczone, że w takim zestawie awansują do ćwierćfinału. W najciekawszym meczu Eczacibasi Stambuł pokonało 3:1 Yamamay Busto Arsizio, ale w rewanżu jeszcze wszystko jest możliwe.

W najciekawszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV siatkarek Eczacibasi Stambuł pokonało 3:1 Yamamay Busto Arsizio. Pierwszy set był niezwykle emocjonujący, zakończony wygraną gospodyń 29:27. Po szybkim wygranym drugim secie włoski zespół zerwał się do walki i wrócił do gry po wygranej 27:25. Czwarta partia jednak szybko padła łupem Eczacibasi, w składzie którego nie do zatrzymania była Tijana Bosković (28 punktów). W zespole gości najskuteczniejsza była Valentina Diouf (26 punktów). W meczu rewanżowym we Włoszech jeszcze wszystko jest możliwe. Inny włoski zespół w tej fazie rozgrywek nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa. Pomi Casalmaggiore pokonało pewnie na wyjeździe 3:0 węgierski zespół Linamar Bekescsabai RSE i jest zdecydowanym faworytem w rewanżu. Dobre spotkanie w zespole prowadzonym przez Marcello Abbondanzę rozegrały nowo pozyskana Andrea Drews (15 pkt.) i Jovana Stevanović (14 pkt.).

Z wygranych cieszyły się oba rosyjskie zespoły. Jenisiej Krasnojarsk w trzech setach pokonał we własnej hali słoweński Maribor Branik. Zwycięstwo podopiecznych trenera Siergieja Hołotowa nawet przez moment nie było zagrożone, głównie dzięki skuteczności Natalii Małych, która zapisała na swoim koncie 14 punktów. Również 3:0 w Jekaterynburgu Urałoczka pokonała Kralovo Pole Brno, nie pozwalając Czeszkom w żadnej partii przekroczyć bariery 20 punktów. Również 14 punktów w tym meczu zdobyła Ksenia Parubiec. Wygląda na to, że oba rosyjskie zespoły nie będą miały problemów z awansem do ćwierćfinału.

Niewykluczone, że w ćwierćfinale zameldują się również trzy drużyny z Niemiec, bowiem wszystkie wygrały swoje mecze bez straty seta. Palmberg Schwerin wręcz rozniósł we własnej hali Chimika Jużnyj, mając ogromną przewagę. Świetnie spisywała się Luisa Lippmann, która zdobyła w tym meczu 18 punktów. W Stuttgarcie Allianz MTV również 3:0 pokonał belgijski zespół Asterix Avo Beveren i jest faworytem do awansu. Wyróżniającą się zawodniczką w tym meczu była Michaela Mlejnkova, która punktowała 16 razy. Dresdner SC grał w Szwajcarii, gdzie pokonał 3:0 TS Volley Duedingen. 18 punktów zdobyła fińska atakująca zespołu Piia Korhonen.

W meczu, w którym było najwięcej emocji, francuski Beziers VB pokonał po tie-breaku Minczankę Mińsk. Gospodynie dwukrotnie obejmowały w tym spotkaniu prowadzenie, Białorusinki dwukrotnie wyrównały, w tym gromiąc rywalki w czwartym secie 25:14. Tie-break należał jednak już do francuskiej drużyny, w barwach której wyróżniły się Janisa Johnson (22 pkt.) oraz Krystal Rivers (18 pkt.). Siłą napędową Minczanki była Anżelika Barysewicz (23 punkty). Rewanże odbędą się za dwa tygodnie, wówczas poznamy komplet ćwierćfinalistów.