Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV K: Chemik nie dał szans rywalkom i zagra w półfinale

Puchar CEV K: Chemik nie dał szans rywalkom i zagra w półfinale

Siatkarki Chemika Police nie dopuściły do niespodzianki i pewnie pokonały w trzech setach chorwacki zespół Mladost Zagrzeb w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV. Tym samym policzanki zanotowały drugie zwycięstwo nad tym rywalem i awansowały do półfinału tych rozgrywek. Ich rywalem na drodze do finału proawdopodobnie będzie francuskie Volero Le Cannet, które swoje spotkanie rozegra w środę.

Znakomicie weszły policzanki w to spotkanie i po bloku Agnieszki Bednarek prowadziły 3:0. Błędy własne oraz nieskuteczność w ataku Bednarek sprawiły, że pięć kolejnych ,,oczek” zdobyły jednak przyjezdne i trener Ferhat Akbaş musiał prosić o przerwę. Po niej przechodzącą piłkę wykorzystała Iga Wasilewska i od tego momentu wynik zaczął oscylować wokół remisu. Dopiero kiedy Gyselle Silva w kontrataku obiła ręce blokujących zrobiło się 11:9, ale po raz kolejny różnica ta została szybko zniwelowana przez siatkarki z Zagrzebia. Punkty w tym fragmencie seta były zdobywane seriami, a obie drużyny często popełniały błędy. To właśnie pomyłka w ataku Antoni Volmut oraz uderzenie ze środka Wasilewskiej spowodowały, że było 17:13. Kiedy siatkarka ta dołożyła dobry blok przewaga jeszcze wzrosła. W efekcie czego gospodynie mogły grać spokojnie, gdyż w końcówce seta miały pięć ,,oczek” więcej . W niej nic się już nie wydarzyło i po zagraniu do skosa Wilmy Salas nasze reprezentantki mogły się cieszyć z wygrania pierwszej partii do 19.

Od początku drugiej partii zawodniczki Grupy Azoty Chemik szybko wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Stało się to po tym, jak Antonia Volmut nie zmieściła się w pomarańczowym. Prowadzenie to stopniowo powiększały, w czym duża zasługa samych Chorwatek, które praktycznie w każdej akcji popełniały błędy. Po stronie policzanek włączyła się do gry niewidoczna do tej pory Agnieszka Bednarek, która w końcu zaczęła kończyć posyłane do niej piłki. Chwilowy przestój, który im się przytrafił sprawił, że przyjezdne nawiązały kontakt punktowy, ale stan taki nie utrzymywał się długo. As serwisowy Martyny Grajber oraz pojedynczy blok Wilmy Salas pozwoliły wrócić gospodyniom do czterech ,,oczek” przewagi, a przede wszystkim kontrolować przebieg tej części meczu (18:14). Dodatkowo przechodzącą piłkę wykorzystała Grajber i było już 20:15. Do końca drugiego seta nic się już nie zmieniło. Obie drużyny punktowały naprzemiennie i dopiero w samej końcówce trzy akcje z rzędu wygrały miejscowe, które po uderzeniu Salas zwyciężyły w tej partii zapewniając sobie awans do półfinału Pucharu Konfederacji.

Po zapewnieniu sobie awansu trener Akbaş desygnował do gry dotychczasowe rezerwowe, a mianowicie Martynę Łukasik oraz Katarzynę Połeć. Zawodniczki te dały świetne zmiany i to za ich sprawą policzanki szybko objęły prowadzenie 8:2. Po tym, jak Martyna Grajber posłała na drugą stronę siatki zagrywkę nie do przyjęcia było już 11:4. Na pozycji libero pojawiła się też Pola Nowakowska, a obraz gry cały czas nie zmieniał się. Skończona kontra przez Łukasik dawała jej drużynie aż osiem punktów przewagi. Polki całkowicie dominowały w tym secie, a przyjezdne myślami były już w szatni, wobec powyższego dystans między zespołami cały czas powiększał się. Od stanu 16:9 Chorwatki zdołały zapunktować tylko raz za sprawą Božany Butigan. W ekipie gospodyń piłki były rozdzielane po równo do każdej strefy, a dodatkowo świetnie funkcjonował zarówno element bloku, jak i zagrywki. Całe spotkanie zakończyły dwa asy serwisowe Martyny Grajber, które dały zawodniczkom Grupy Azoty Chemik zwycięstwo 3:0 i pewny awans do kolejnej rundy Pucharu Konfederacji, w której zmierzą się ze zwycięzcą pary Volero Le Cannet – Minczanka Mińsk.

Grupa Azoty Chemik Police (POL) – Mladost Zagrzeb (CRO) 3:0
(25:19, 25:18, 25:10)

pierwszy mecz: 3:0 dla Chemika
awans: Grupa Azoty Chemik Police

Chemik: Grajber (14), Kowalewska, Bednarek (6), Wasilewska (5), Salas (12), Silva (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Polak, Połeć (5), Nowakowska (libero) i Łukasik (4)
Mladost: Pavićić (3), Butigan (8), Stimac, Volmut (7), Vrbanc (8), Jurisic (3), Rajkovic (libero) oraz Grbavica i Deak