Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Indykpol AZS Olsztyn dopełnił formalności

Puchar CEV: Indykpol AZS Olsztyn dopełnił formalności

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn po łatwej wygranej z Hurrikaani Loimaa na własnym boisku byli zdecydowanym faworytem w meczu rewanżowym. Na boisku fińskiej drużyny także w pełni dominowali na boisku. Ogromna niemoc dopadła ich jednak w secie drugim, co wykorzystali rywale. Teraz podopieczni Roberto Santillego czekają już na rywala w 1/16 finału, a będzie to PAOK Saloniki.

W mecz lepiej weszli olsztynianie, którzy szybko wypracowali sobie  przewagę (5:1). Gospodarze jednak się nie poddawali i zbliżyli się na jedno oczko. Chwilowo tylko jednak nawiązali walkę z przedstawicielami PlusLigi. Podopieczni Roberto Santillego zbudowali sobie w dużej mierze dzięki zagrywce pięciopunktowe prowadzenie (9:4). Olsztynianie spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, przeważali w każdym elemencie (13:7). Wkrótce siatkarze z Olsztyna osiągnęli już dziesieciopunktowe prowadzenie (20:10). Rywale próbowali odrabiać jeszcze straty zagrywką, zbliżyli się na 15:22, ostatecznie jednak ugrali w tej partii zaledwie 17 punktów.

W drugiej części meczu to podopieczni trenera Jussi Heino dyktowali warunki gry na parkiecie. Dobrze w ataku spisywali się Tomu Rumpunen i Tapio Toivainen. Olsztynianie byli nieskuteczni w  pierwszej akcji (6:12, 10:16). Zespół starali się poderwać Mateusz Kańczok i Jakub Urbanowicz, lecz było to za mało (15:23, 17:25).

Trzecia odsłona wtorkowego meczu rozpoczęła się wyrównanie. W ataku królowali Jan Hadrava i po drugiej stronie siatki Ropponen. Olsztynianom udało się odskoczyć na 7:5 i potem sukcesywnie powiększali prowadzenie, wracając powoli do dyspozycji z pierwszego seta. Ta część meczu została przez nich zdominowana (12:8, 19:15, 24:17) i tym samym awans stał się faktem.

Akademicy dobrze rozpoczęli czwartego seta (2:0) i przez dłuższą chwilę utrzymywali przewagę, dodatkowo jeszcze ją powiększyli (10:7). Olsztynianie kolejny raz kontrolowali boiskowe wydarzenia (16:11, 19:13), w ataku z dobrej strony pokazywał się Mateusz Kańczok. W końcówce fińska ekipa zbliżyła się na 17:20, ale nic to im nie dało.

Hurrikaani Loimaa (FIN) – Indykpol AZS Olsztyn (POL) 1:3
(17:25, 25:17, 17:25, 20:25)

Hurrikaani: West (1), Ropponen (14), Oivanen (11), Porkka (9), Rumpunen (13), Toivainen (10), Mutka (libero) oraz Mantyla (libero), Kouki (3) i Vuorinen
AZS: Woicki, Kalinin (6), Andringa (9), Warda (13), Pietraszko (11), Hadrava (15), Żurek (libero) oraz Gil (1), Kańczok (12), Urbanowicz (5) i Zabłocki (libero)