Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar Burmistrza Ochoty dla Wisły Warszawa, legionowianki pokonane

Puchar Burmistrza Ochoty dla Wisły Warszawa, legionowianki pokonane

fot. archiwum

Drugi i ostatni już dzień Noworocznego Turnieju o Puchar Burmistrza Ochoty otworzyło spotkanie wyczekiwane przez kibiców, którzy mimo wczesnej pory dość licznie zasiedli na trybunach. Wisła Warszawa po bardzo ciekawym meczu pokonała zespół Orlen Ligi – Legionovię Legionowo, przesądzając o swoim zwycięstwie w całych zawodach. Na podium znalazły się jeszcze siatkarki I-ligowego Nike Węgrów.

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju doszło do arcyciekawej konfrontacji. Znakomicie spisujące się na zapleczu ekstraklasy siatkarki Wisły Warszawa zmierzyły się z legionowiankami, które od niedawna prowadzi trener Robert Strzałkowski, a zespół jest w trakcie intensywnych treningów siłowych. Obie drużyny nie zawiodły i stworzyły widowisko stojące na wysokim poziomie. W pierwszym secie to legionowianki wypracowały sobie kilka punktów przewagi i grając bardzo konsekwentnie, doprowadziły prowadzenie do końca partii (25:21). Kolejne dwie odsłony to jednak odważna gra warszawianek, które nie przestraszyły się rywalek, podopieczne Mirosława Zawieracza znalazły także sposób na blokowanie oponentek, z kolei na dobre rozegrały się Monika Kutyła i kapitan zespołu, Barbara Włodarczyk, a właściwe decyzje podejmowała Ukrainka, Elena Nowgorodczenko. Po dramatycznej walce warszawianki cieszyły się ze sprawienia ogromnej niespodzianki i noworocznego prezentu swoim kibicom.Równolegle, nieco w cieniu wydarzeń na drugim boisku, toczył się pojedynek Bluesoft Mazovii Warszawa z drużyną Nike Węgrów. Również i w tym spotkaniu drużyny dzieliła różnica jednej ligi. Pierwszy set to zdecydowana dominacja podopiecznych Roberta Kupisza, Izabela Zackiewicz wraz z Angeliką Szostok imponowały mocą w ataku. Później swoje szanse dostały młode siatkarki, które na co dzień w lidze mają mniej szans na pokazanie się, m.in. Anna Wądołkowska czy Natalia Bielińska. Wykorzystały to przeciwniczki, wygrywając drugą partię (25:19), ale w kolejnej węgrowianki już nie dały się zaskoczyć (25:12) i złapały swój rytm gry, pewnie odnosząc victorię w całym spotkaniu 2:1.

Drugą serię spotkań tego dnia zapoczątkował mecz Wisły Warszawa z zespołem z Węgrowa, a więc swoim ligowym rywalem. Trener Zawieracz również wypróbował różne warianty ustawień, w ataku pojawiła się tym razem Marcelina Nowak, a Magdalena Saad spróbowała swoich sił także w ofensywie, będąc niesamowicie skuteczna. Choć siatkarki Nike podjęły rękawicę, to nie były w stanie urwać dobrze dysponowanym faworytkom tego meczu nawet seta.

Podrażnione porażką w meczu z siatkarkami ze stolicy legionowianki chciały zakończyć turniej mocnym akcentem. Okazję do tego miały znakomitą, bowiem po drugiej stronie stanął skazywany na pożarcie zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mecz należał do dość jednostronnych, nowodworzanki zmagały się z blokiem rywalek, miały również problemy ze skutecznością, a legionowianki z łatwością kończyły kolejne kontry. Pewne zwycięstwo siatkarek z Orlen Ligi nad II-ligową drużyną ustaliło podział miejsc na podium.

Mecz zamknięcia turnieju miał jednak dodatkowy „smaczek”. Spotkały się bowiem dwa zespoły z regionu, z czołówki grupy 3. II ligi. Zgodnie z przewidywaniami mecz był wyrównany. Gospodynie narzucały jednak presję zagrywką, a podopieczne trenera Bartosza Kujawskiego miały problem z dokładnym dograniem piłki do siatki. Gra siatkarek z Nowego Dworu falowała, a było to efektem testowania różnych zestawień przez ich szkoleniowca, nieco mniej czasu na boisku spędziła m.in. jedna z najlepiej punktujących, Katarzyna Fiuk. Końcówka należała do zespołu Mazovii, który zakończył cały turniej zwycięstwem 2:1.

Nagrody indywidualne:

Najlepsza rozgrywająca: Małgorzata Kupisz – Nike Węgrów
Najlepsza libero: Adriana Adamek – SK bank Legionovia Legionowo
Najlepsza atakująca: Marcelina Nowak – Wisła Warszawa
MVP: Elena Nowgorodczenko – Wisła Warszawa

Wyniki drugiego dnia turnieju:

1 . SK bank Legionovia Legionowo – Wisła Warszawa 1:2

2. Nike Węgrów – BlueSoft Mazovia Warszawa 2:1

3. Wisła Warszawa – Nike Węgrów 3:0

4. NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki – SK bank Legionovia Legionowo 0:3

5. BlueSoft Mazovia Warszawa – NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki 2:1

Klasyfikacja końcowa:

  1. Wisła Warszawa
  2. SK bank Legionovia Legionowo
  3. Sokołów Nike Węgrów
  4. Bluesoft Mazovia Warszawa
  5. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved