Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PTPS Piła lepszy w sparingu od mistrzyń Niemiec

PTPS Piła lepszy w sparingu od mistrzyń Niemiec

fot. CEV

Pierwszy przedsezonowy mecz zawodniczki z Wielkopolski będą wspominać zdecydowanie pozytywnie. W Ryczywole w nowo oddanej do użytku hali przy wsparciu pełnych trybun pokonały zespół mistrzyń Niemiec, Schweriner S.C. 3:2.

W mecz lepiej weszły rywalki z Niemiec, a w zespole z Piły brakowało dokładności oraz skuteczności. Często również nie do końca poprawnie funkcjonowała komunikacja między zawodniczkami, jednak nie ma co się dziwić, bo był to pierwszy set rozegrany przez pilanki w nowym składzie. Ostatecznie podopieczne trenera Hernandeza musiały uznać wyższość rywalek za zachodniej granicy.Drugi set wyglądał zdecydowanie lepiej w wykonaniu piątej ekipy poprzedniego sezonu LSK. Siatkarki Enei PTPS Piła zdecydowanie poprawiły skuteczność i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywało się przez większość seta. W końcówce rywalki z Niemiec dogoniły pilanki i wyrównały stan seta. W ostatnich piłkach więcej spokoju pokazały zawodniczki z Wielkopolski i wygrały tego seta na przewagi, 30:28. Trzeci set to kontynuacja dobrej gry zawodniczek z Piły. Niemki nie mogły zatrzymać bardzo dobrze dysponowanych rywalek i z piłki na piłkę traciły szanse na wygranie tego seta. Ostatecznie siatkarki Enei PTPS Piła wygrały trzecią partię 25:21.

Podrażnione porażką w dwóch poprzednich setach Niemki od początku czwartego seta narzuciły swoje warunki i prowadziły grę. Siatkarki z Piły nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych mistrzyń Niemiec i oddalała się szansa na wygranie przez pilanki tego seta i całego spotkania 3:1. Zawodniczki Schweriner S.C. czwartego seta wygrały 25:20 i o zwycięstwie w tym meczu miał zadecydować tie-break. Tie-breaka bardzo dobrze rozpoczęły pilanki, które wyglądały zdecydowanie lepiej niż w czwartym secie i dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobra gra przyniosła równie dobry wynik, bo pilanki 5 seta wygrały do 6 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera i w nowym składzie.

Enea PTPS Piła – Schweriner S.C. 3:2
(16:25, 30:28, 25:21, 20:25, 15:6)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved