Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PSPS Chemik Police zwycięzcą Nike Cup

PSPS Chemik Police zwycięzcą Nike Cup

W miniony weekend w Węgrowie odbył się siatkarski turniej Nike Cup. Tegoroczny turniej był bardzo silnie obsadzony, wystąpiło w nim osiem zespołów z pierwszej i drugiej ligi kobiet, a wśród nich gospodarz turnieju – mocno przebudowana ekipa Nike Węgrów. W finale zmierzyły się siatkarki PSPS-u Chemika Police i Wisły Warszawa. Górą były policzanki.

W Węgrowie wystąpiło w sumie osiem zespołów, pojawiły się m.in. pierwszoligowe zespoły z Polic, Gliwic, Warszawy i Nowego Dworu Mazowieckiego, a także drugoligowe ekipy z Warszawy i Elbląga. PSPS Chemik Police w fazie grupowej turnieju pokonał E.Leclerc Orzeł Elbląg 2:1 oraz Nike Węgrów 3:0. Mimo iż podopieczne Mariusza Bujka przegrały spotkanie z Jokerem Świecie, zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do finału.

W spotkaniu finałowym spotkał się Chemik i Wisła Warszawa. Policzanki od początku pierwszego seta narzuciły rywalkom swój styl i pewnie prowadziły 10:5. Dobry fragment w wykonaniu warszawianek sprawił, że zbliżyły się one do policzanek zaledwie na jeden punkt (13:12). Podopieczne Mirosława Zawieracza wyszły nawet na prowadzenie przy wyniku 16:15, jednak w końcówce ponownie lepsze okazały się siatkarki Chemika Police i w efekcie wygrały 25:21. W drugiej odsłonie to wiślaczki prezentowały lepszą siatkówkę i zasłużenie prowadziły 20:13. W końcówce kontrolowały przebieg seta i wygrały ostatecznie 25:19. O zwycięstwie w całym turnieju decydować miał zatem trzeci set, bowiem cały turniej rozgrywany był w systemie trzysetowym. Początek decydującego starcia należał do warszawianek, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Policzanki szybko jednak odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 8. Podopieczne Mariusza Bujka w kolejnych akcjach grały skutecznie i prowadziły już 17:13. Chemiczki nie oddały prowadzenia już do końca seta i pewnie wygrały z Wisłą Warszawa 2:1, zostając tym samym zwycięzcą IV Turnieju Nike Cup. MVP turnieju została Marta Łukaszewska (Chemik Police).