Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ: Wilfredo Leon z nagrodą indywidualną

PŚ: Wilfredo Leon z nagrodą indywidualną

fot. Aleksandra Twardowska

Pewną wygraną nad Iranem reprezentacja Polski zakończyła Puchar Świata siatkarzy, który był jednocześnie ostatnią imprezą tegorocznego sezonu. Biało-Czerwoni wygrali 9 z 11 meczów, a jedną z najjaśniejszych postaci był Wilfredo Leon, wybrany do drużyny marzeń.

Tuż po zakończeniu ostatniego spotkania turnieju, w którym Japonia po pięciu setach pokonała reprezentację Kanady, rozpoczęła się ceremonia wręczenia medali. Biało-Czerwoni oprócz srebrnych krążków odebrali czek na 315 tysięcy dolarów. Ostatnim akcentem były nominacje do drużyny marzeń. W niej najwięcej miejsc przypadło Brazylijczykom – Lucas Saatkamp (środkowy), Thales Hoss (libero) i atakujący, który napsuł nam najwięcej krwi podczas bezpośredniego meczu, czyli Alan Souza (MVP).Sporym zaskoczeniem i ukłonem gospodarzy względem własnej reprezentacji był wybór aż dwóch reprezentantów Japonii – Yuki Ishikawy (przyjmujący) i Yuji Nishida (atakujący). Siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni prezentowali się na tym turnieju nadzwyczaj dobrze, zajmując miejsce tuż za podium. Po jednym przedstawicielu wyłoniono z ekipy Stanów Zjednoczonych – Micah Christenson (rozgrywający) i Polski – Wilfredo Leon (przyjmujący).

Dla 26-letniego siatkarza był to pierwszy sezon spędzony w reprezentacji Polski. Przyjmujący rozpoczął zmagania pod koniec lipca, kiedy zakończył dwuletnią karencję. Leon już na początku sierpnia stał się podstawowym siatkarzem Vitala Heynena. Chociaż nie był wtedy zadowolony ze swojej formy, to wydatnie przyczynił się do najważniejszego celu, jaki wyznaczyła sobie reprezentacja na ten rok – awansu na igrzyska olimpijskie z gdańskiego turnieju kwalifikacyjnego.

Od 13 września do 15 października przed Polakami szykował się prawdziwy siatkarski maraton. Najpierw 9 spotkań w trzech krajach w ramach mistrzostw Europy, a dwa dni po zakończeniu czempionatu kolejne 11 na drugim końcu świata. Po zakończeniu sezonu repezentacyjnego wiemy, że z obu tych imprez siatkarze przywiozą medale – brązowy z mistrzostw Europy i srebrny z Pucharu Świata. W każdym z nich pierwszoplanową rolę odgrywał Leon. Miewał słabsze momenty, jak każdy, ale w zdecydowanej większości był pierwszą opcją rozgrywających w ataku, a także, kiedy wchodził na zagrywkę, pierwszym koszmarem przyjmujących.

Sezon klubowy, podobnie jak poprzedni spędzi w Perugii, gdzie jego nowym trenerem będzie…Vital Heynen. Ich współpraca powinna w przyszłym – olimpijskim – sezonie, przynieść same korzyści.

Drużyna marzeń Pucharu Świata:

Najlepszy rozgrywający: Micah Christenson (USA)
Najlepsi przyjmujący: Wilfredo Leon (Polska), Yuki Ishikawa (Japonia)
Najlepsi środkowi: Maxwell Holt (USA), Lucas Saatkamp (Brazylia)
Najlepszy atakujący: Yuji Nishida (Japonia)
Najlepszy libero: Thales Hoss (Brazylia)
MVP: Alan Souza (Brazylia)

Źródło: Onet

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved