Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Tunezyjczycy przegrali z Iranem, Włosi wygrali z Australią

PŚ M: Tunezyjczycy przegrali z Iranem, Włosi wygrali z Australią

Tunezyjczycy wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. Podczas 7. kolejki reprezentacja Tunezji zmierzyła się z Irańczykami. Najwięcej emocji przyniósł pierwszy set, w którym dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę. W pozostałych odsłonach Irańczycy niemal cały czas kontrolowali grę, wygrywając 3:0. W kolejnym meczu Włosi zmierzyli się z Australią. Najbardziej zacięta była inauguracyjna odsłona, w której reprezentacja Włoch wygrała dopiero 30:28. Chociaż po jednostronnej drugiej partii w trzeciej Australijczycy wrócili do walki, nie udało im się przedłużyć meczu. Podopieczni trenera Blenginiego triumfowali 3:0

Mecz Tunezji z Iranem rozpoczął się bardzo wyrównanie. Żaden z zespołów nie mógł zbudować sobie większej przewagi punktowej. Dobra gra blokiem pozwoliła Persom na wyjście na 3 punktowe prowadzenie (13:10). Nie trwało to jednak zbyt długo, bo na 1. przerwie technicznej to Tunezyjczycy mieli jeden punkt przewagi. W końcówce seta to Irańczycy wykazali się chłodniejszą głową i wygrali po bloku na atakującym Tunezji 26:24. Drugi set miał bliźniaczy przebieg do drugiej przerwy technicznej Iran utrzymywał minimalne prowadzenie, jednak w końcówce zdecydowanie zdominował rywali, pozwalając im na zdobycie jedynie trzech punktów od stanu 16:14 i wygrali drugą partię do 17. Ponownie najważniejszym elementem okazał się być blok.

Trzeci set to wysoka przewaga Persów od samego początku (7:2). Skutecznie atakował Yali, dobrze zagrywał Ebadipour. Jednak ten mecz już przyzwyczaił do zwrotów akcji i zespołowi z Afryki ponownie udało się zniwelować przewagę. Iran jednak odpowiedział serią przy zagrywce przyjmującego Skry Bełchatów i miał siedem punktów przewagi (18:11). Tunezja jednak nie zamierzała przestać walczyć i doszła rywali na dwa punkty. W końcówce jednak ponownie to Iran pokazał swoje doświadczenie i przy trzeciej piłce meczowej po ataku ze środka zakończył mecz.

Tunezja – Iran 0:3
(24:26, 17:25, 22:25)

Tunezja: Nagga (19), Silmene (6), Jouini (6), Mosly (5), Othmen Miladi (4), Mbarekl (3), Hmissi (libero) oraz Karamosli (4), Ayech (1) i Miladi (1)
Iran: Esfandlar (17), Yali (15), Mojarad (12), Ebadipour (8), Gholami (7), Karimisouchelmaei (4), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Shafiei

Mecz lepiej rozpoczęli Włosi od prowadzenia 4:1. Jednak Australia szybko odrobiła przewagę i na przerwie technicznej to ona prowadziła. Zaraz po niej nieskuteczne ataki Włochów i dobre kontry Australii powiększyły ich przewagę do trzech punktów. Gra toczyła się punkt za punkt do drugiej przerwy technicznej, zaraz po niej Włosi odrobili całą stratę. Przy zagrywce Nellego w końcówce Włosi wyszli na dwupunktowe prowadzenie, jednak Australia doprowadziła do gry na przewagi, którą Włosi wygrali dopiero przy szóstej piłce setowej (30:28).

Drugi set rozpoczął się od sporego zamieszania, ponieważ challange nie mógł jednoznacznie określić czy Australijczycy utrudniali rozegranie Sbertoliego. Włosi szybko osiągnęli  3 „oczka” przewagi. Dwa bloki z rzędu Sbertoliego oraz Anzaniego dały Włochom pięć punktów przewagi (11:6). Błędy Australii przy zagrywce Kooya dały wysokie, ośmiopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Po niej sytuacja nie uległa zmianie, dominacja Italii nie podlegała dyskusji i drugi set zakończył się wynikiem 25:13.

Trzecia partia była wyrównana na początku. Australia wróciła do swojej gry z pierwszego seta i podczas pierwszej przerwy technicznej minimalnie prowadziła. Pojedynczy blok Smitha na Nellim dał trzy punkty przewagi drużynie Marka Lebedewa (11:8). Nie przetrwała ona jednak długo, bo po asie serwisowym Nellego był remis (12:12). Dalsza część seta miała wyrównany przebieg. As serwisowy Stocktona dał dwa punkty przewagi Australijczykom (20:18). Atak Nellego doprowadził do remisu (20:20). W końcówce znacznie lepiej zagrali Włosi, ważne piłki kończył Nelli a mecz asem zakończył Antonow.

Włochy – Australia 3:0
(30:28, 25:13, 25:22)

Włochy: Nelli (20), Anzani (11), Kooy (10), Sbertoli (4), Cavuto (4), Piano (2),  Balaso (libero) oraz Antonov (8), Lavia (2) i Candellaro
Australia: Stockton (17), Smith (10), Sanderson (5), O’dea (2), Dosanjh, Welr, Perry (libero) oraz Bell (4), Walker (4), Passier (3) i Staples