Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Wiele zmian w składzie Włochów

PŚ M: Wiele zmian w składzie Włochów

fot. Aleksandra Twardowska

Dla reprezentacji Włoch niedawno zakończyła się przygoda w mistrzostwach Europy. Azzurri ponieśli bolesną porażkę w ćwierćfinałowym starciu z Francją. Tegoroczny sezon reprezentacyjny jeszcze się nie zakończył. Jego ostatnim aktem będą rozgrywki Pucharu Świata. Co ciekawe Gianlorenzo Blengini zdecydował się na sporo zmian w składzie w porównaniu do tej 14 ,która walczyła w czempionacie Starego Kontynentu.

Dick Kooy znany jest polskim kibicom z występów w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, której to barwy nosił w latach 2013-2015. Przyjmujący Gas Sales Piacenza w marcu 2016 roku otrzymał włoskie obywatelstwo. Zrezygnował wcześniej z gry w barwach Holandii. Jego debiut w nowej reprezentacji był dotychczas powstrzymywany przez obecność Osmanego Juantoreny we włoskiej drużynie. Bowiem zgodnie z międzynarodowymi regulacjami, w składzie zespołu może być tylko jeden siatkarz, który wcześniej na seniorskim poziomie grał dla innego kraju. Trener Gianlorenzo Blengini zdecydował się dać mu szansę w Pucharze Świata, który rozpocznie się na początku października. W kadrze oprócz Juantoreny zabraknie również chociażby Ivana Zaytseva czy Simone Giannelliego.Włoska drużyna do kraju kwitnącej wiśni wyleci 28 września z lotniska Milano Malpensa. Tegoroczne rozgrywki Pucharu Świata potrwają od 1 do 15 października. Zespoły walczyć będą w Fukuoce, Nagano i Hiroszimie. Oprócz Włochów i Polski w turnieju udział wezmą Stany Zjednoczone, Brazylia, Argentyna, Tunezja, Egipt, Australia, Japonia, Iran, Kanada oraz Rosja.

Warto podkreślić, że ze względu na fakt rozgrywania Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio nastąpiła zmiana w zasadach i zespoły nie walczą już o przepustkę na igrzyska tak, jak to wcześniej miało miejsce. Do wygrania są więc nagrody finansowe i punkty w rankingu FIVB.

Kadra Włoch na Puchar Świata 2019: 
Rozgrywający: Ricardo Sbertoli, Francesco Zoppellari
Atakujący: Gabriele Nelli, Giulio Pinali
Przyjmujący: Oleg Antonov, Oreste Cavuto, Dick Kooy, Daniele Lavia
Środkowi: Roberto Russo, Simone Anzani, Matteo Piano, Davide Candellaro
Libero: Fabio Balaso, Nicola Pesaresi

źródło: FIPAV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved