Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Rosjanie bez większych szans w starciu z Amerykanami

PŚ M: Rosjanie bez większych szans w starciu z Amerykanami

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zapisała na swoim koncie kolejne zwycięstwo. Tym razem Amerykanie odprawili z kwitkiem Rosjan, którzy jedynie w premierowej odsłonie byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z lepiej dysponowanym rywalem. W dwóch kolejnych setach na parkiecie dominowali amerykańscy zawodnicy, którzy nie pozwolili dobrnąć rosyjskiej kadrze do granicy 20 oczek.

Już na początku spotkania zafunkcjonował amerykański blok (2:0), ale as serwisowy Fedora Woronkowa oraz błąd rywali sprawił, że Rosjanie byli minimalnie lepsi (4:3). Punktowym serwisem odpowiedział Garret Muagututia, potem jednak rozgrzała walka punkt za punkt. Ponownie blokiem zapunktował Maxwell Holt, ale przewagę Amerykanów zniwelował Denis Zemczeniok i dobra gra w ofensywie Sbornej. Zemczeniok dobrze radził sobie w ataku (23:22), ale końcówka premierowej odsłony należała już do graczy z Ameryki Północnej, którzy wygrali ją  po asie serwisowym Holta.

Od mocnego uderzenia amerykańska kadra rozpoczęła również drugą część meczu (3:0) i wcale nie zamierzała zwalniać tempa w kolejnych akcjach (8:4), przy zagrywkach Aarona Russella Amerykanie wyraźnie już odskoczyli ekipie Tuomasa Sammelvuo. Jego gracze raz po raz się mylili, ciężko im było zdobyć punkt, te oddawali im ewentualnie Amerykanie, psując swoje serwisy. Piłkę setową dał swojej ekipie Holt i po ataku Benjamina Patcha zespół USA prowadził już 2:0 , wysoko wygrywając tę odsłonę (25:11).

Chociaż pierwsze momenty trzeciej partii były bardziej wyrównane, to znów po stronie rosyjskiej odezwały się błędy. W ofensywie nie zawodził Russell, a także Mitchell Stahl. Sborna była w stanie odpowiedzieć na to jedynie pojedynczymi udanymi akcjami, co nie pozwalało jej zmniejszyć dystansu. W połowie seta znów punktowali jedynie Amerykanie, którzy co prawda popełniali sporo pomyłek w polu zagrywki, ale pewnie kończyli swoje akcje po przyjęciu. Rosjan dobił jeszcze as serwisowy Muagutitii (23:15), natomiast kontratak Patcha był ostatnim akcentem tego szybkiego spotkania.

USA – Rosja 3:0
(25:23, 25:11, 25:16)

USA: Muagututia (16), Russell (11), Holt (10), Anderson (9), Stahl (9), Christenson (2), Shoji (libero) oraz Tuaniga, Saeta i Patch (4)
Rosja: Woronkow (8), Semyszew (6), Filippow (5), Zemczeniok (5), Jakowlew (4), Kowaljew, Andrejew (libero) oraz Surmacewski, Grankin, Karpukow, Szczerbinin (1) i Krugłow (3)