Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Polacy mocno odmłodzonym składem pokonali Tunezję

PŚ M: Polacy mocno odmłodzonym składem pokonali Tunezję

fot. fivb-org

W pierwszym spotkaniu Pucharu Świata brązowi medaliści mistrzostw Europy odpoczywali. Vital Heynen desygnował do gry zupełnie odmienioną reprezentację Polski. Młodzi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze i w trzech setach pokonali Tunezyjczyków. Zmieniony skład biało-czerwonych miał problemy jedynie w drugiej odsłonie, w której od początku prowadzili rywale, ale w najważniejszym momencie to Polacy wyszli na prowadzenie, mając przy tym piłkę setową i od razu w kolejnej akcji zakończyli seta.

Błyskawicznie, po asie serwisowym Bartosza Kwolka, Polacy prowadzili 4:2 i nie zwalniali tempa. To oni byli bardziej skuteczni w kontrach (10:6), a kolejna z nich w wykonaniu Łukasza Kaczmarka dała wynik 12:6. Obraz gry się nie zmieniał, chociaż ciężar gry w ekipie Tunezji wziął na swoje barki Ismail Moalla, do dobrych ataków dokładając asa serwisowego (12:17), to w końcówce cały czas inicjatywa leżała po stronie biało-czerwonych. Ręki w ataku nie zwalniał Piotr Łukasik (23:14) i to on mocnym zbiciem zakończył premierową odsłonę.Od mocnego uderzenia drugą część spotkania rozpoczęli siatkarze z Tunezji (4:0), na skrzydle dobrze radził sobie Hamza Nagga (6:3). Cały czas Polacy nie byli w stanie zniwelować swoich strat (7:10), dobrze w ofensywie spisywał się Mohamed Miladi. Blok ekipy znad Wisły co prawda pozwolił jej złapać kontakt punktowy (13:14), ale potem ponownie skuteczniejsi byli gracze z Afryki, asa serwisowego dołożył Khaled Ben Slimene (18:14). Miladi nie zawodził (21:17), dopiero błąd Naggi sprawił, że przewaga Tunezyjczyków zmalała (21:19). Nie był to moment Naggi, który najpierw został zatrzymany, potem zaatakował w siatkę (21:21). W najważniejszym momencie piłkę skończył Kwolek (24:23) i to jego plas dał prowadzenie 2:0 w całym meczu.

To również Bartosz Kwolek udanie otworzył kolejną część spotkania i po jego dobrym serwisie podopieczni Vitala Heynena prowadzili 5:2. Dobrze grał również Rafał Szymura, który do skutecznych ataków dołożył zagrywkę (9:6). Na siatce sytuacyjne piłki kończył Norbert Huber, a rywale zaczęli popełniać błędy własne (8:15). Polacy jedynie się rozkręcali, Kwolek znów zapunktował serwisem (19:9), a trener Heynen zdecydował się na zmiany. Wprowadzony chwilę wcześniej Michał Szalacha zatrzymał rywala, by kilka akcji później dynamicznym atakiem dać Polakom meczbola (24:12), natomiast ostatnią akcję spotkania skończył Tomasz Fornal. 

Polska – Tunezja 3:0
(25:16, 25:23, 25:12)

Składy zespołów:
Polska: Kwolek (10), Szymura R. (10), Lemański (9), Huber (8), Kaczmarek (6), Łomacz, Popiwczak (libero) oraz Łukasik (6), Szalacha (2), Fornal (1) i Janusz
Tunezja: Nagga (10), Miladi (8), Moalla (8), Ayech (5), Mbareki (2), Slimene (1), Hmissi (libero) oraz Miladi i Bongui (5)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Pucharu Świata siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved