Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: W najciekawszym meczu pierwszego dnia Rosja pokonała Iran

PŚ M: W najciekawszym meczu pierwszego dnia Rosja pokonała Iran

Zwycięstwem reprezentacji Rosji zakończył się najciekawszy mecz pierwszego dnia Pucharu Świata. Sborna pokonała drużynę Iranu 3:1 i zapisała na swoim koncie cenne trzy punkty. Puchar Świata może być dla rosyjskich siatkarzy szansą na zmazanie plamy, jaką dali w mistrzostwach Europy, odpadając już w ćwierćfinale.

Mecz reprezentacji Rosji z Iranem zapowiadany był jako najciekawsze spotkanie pierwszego dnia Pucharu Świata w Japonii. Początek należał do siatkarzy z Azji, którzy szybko wyszli na prowadzenie 9:6, jednak Rosjanie szybko odrobili tę stratę i po chwili to oni prowadzili 14:12. Sborna już do końca seta nie oddała tej przewagi, przyspieszając w końcówce i wygrywając tę partię do 21. Początek drugiej odsłony był dość wyrównany, w końcu Rosjanie przełamali rywali o odskoczyli na trzy punkty (15:12). Końcówka znów należała do podopiecznych Toumasa Sammuelvuo, którzy postawili szczelny blok i kilkukrotnie zatrzymali ataki rywali. W efekcie Sborna wygrała do 18 i prowadziła już w meczu 2:0.

Gry w trzecim secie Rosjanie prowadzili już 10:5 wydawało się, że pewnie zmierzają ku szybkiej wygranej. Zespół Iranu zerwał się jednak do ataku i doprowadził do remisu 18:18. Duża w tym zasługa najskuteczniejszego zawodnika irańskiej drużyny, Milada Ebadipoura (18 pkt.), który jednak był mocno osamotniony w swoich działaniach. Zacięta walka punkt za punkt trwała do końca seta, w ostatniej akcji Rosjanie pomylili się jednak w ataku i przegrali tę partię 24:26. W kolejnym secie po początkowej przewadze Iranu Sborna szybko przejęła inicjatywę i wyszła na prowadzenie 14:12. Rosjanie już do końca kontrolowali wydarzenia na boisku i ostatecznie wygrali 25:22 i całe spotkanie 2:1. Dobry mecz rozegrali Jaroslaw Podlesnych (18 pkt.) oraz Iwan Jakowlew (16 pkt.), a Rosjanie mieli w całym meczu ogromną przewagę w bloku (15:5).

Rosja – Iran 3:1
(25:21, 25:18, 24:26, 25:22)

Rosja: Podlesnych (18), Jakowlew (16), Woronkow (14), Krugłow (12), Własow (8), Grankin (2), Gołubiew (libero) oraz Andriejew (libero), Ziemczenok (1), Kowaliew i Surmaczewskij
Iran: Ebadipour (18), Ghaemi (9), Ghafour (7), Shafiei (7), Mojarad (6), Saeid (2), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Yali (8), Gholami i Esfandiar