Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Komplet punktów Tunezji, gospodarze lepsi od Iranu

PŚ M: Komplet punktów Tunezji, gospodarze lepsi od Iranu

Cztery sety wystarczyły Tunezyjczykom do pokonania rywali z Egiptu, nieco nerwowości w szeregi reprezentacji Tunezji wkradło się tylko w drugim secie, przegranym dość niespodziewanie do 14, po tym potknięciu Tunezyjczycy wrócili na swoje tory, w kolejnych partiach nie pozwalając rywalom na przekroczenie progu 20. zdobytych punktów w secie. W ostatnim meczu niedzielnej rywalizacji Pucharu Świata gospodarze podjęli Iran i pokazali się z dobrej strony oddając Persom tylko jedną partię.

Afrykański bój lepiej rozpoczęła Tunezja. Przy zagrywce Hamza Nagga miała kilkupunktową zaliczkę. Zagrywka Abdallaha Bekhity przyczyniła się do odrobienia strat przez Egipt. Ismail Moalla wyprowadził jednak Tunezję na prowadzenie, ale blokiem wyrównał Abdelrahman Seoudy (12:12). Khaled Ben Slimene asem serwisowym dał swojej tunezyjskiej ekipie prowadzenie 17:15, ale natychmiast tym samym odpowiedział Ahmed Shafik i wyrównał na 17:17. Do końca seta wynik oscylował wokół remisu, w końcówce Hamza Nagga udanie atakował, a Mohamed Ayech popisał się asem serwisowym i partia otwarcia padła łupem Tunezji.

W drugim secie po wyrównanym początku Egipt odskoczył na 9:6, a kiedy asem serwisowym popisał się Mohamed Abdelmohsen było już 13:8. Egipt przejmował kontrolę nad wydarzeniami (15:9), a kiedy zagrywką pracował Ahmed Omar było już 20:12. Atak i blok Ahmeda Shafika dały już wynik 23:13. Ten sam gracz kilka chwil później zakończył seta.

O prowadzenia 2:0 rozpoczęli kolejnego seta Egipcjanie. Ich własne błędy spowodowały, że zaraz to Tunezja prowadziła 3:2. Kiedy blokiem zapunktował Khaled Ben Slimene, różnica wynosiła już dwa oczka na korzyść Tunezji (5:3). Rywale wyrównali, ale akcje w ofensywie Hamza Nagga dała Tunezji trzypunktową zaliczkę (12:9). Kilka minut później prowadzili oni już pięcioma oczkami (17:12), w ataku  i bloku pracował Mohamed Ben Othmen, a wspierał go Hamza Nagga, którego as serwisowy dał wynik 24:16. Egipt obronił jednego setbola, ale kropkę nad „i” postawił Mohamed Ben Othmen.

Egipt czwartą część meczu rozpoczął od prowadzenia 3:0, ale po drugiej stronie szalał Mohamed Ben Othmen i to Tunezja przeważała 4:3. Udane zastawianie w wykonaniu Khaleda Ben Slimene spowodowało, że różnica wynosiła już dwa oczka, a kiedy tym samym popisał się Hosni Kara Mosly było już 10:7. Po stronie Egiptu zagrywką pracował Mohamed Masoud i tablica pokazała wynik 12:12. Tunezja zdołała jednak odskoczyć na 16:13, a kiedy atakował Khaled Ben Slimene  było już 18:14. Tunezja wydawała się kroczyć po prestiżowe na pewno zwycięstwo (21:15),blokiem popisał się Ismail Moalla. Atak w wykonaniu  Mohameda Bena Othmena dał piłki meczowe (24:17), a ostatni punkt udaną akcją w ofensywie zdobył Hosni Kara Mosly.

Tunezja – Egipt 3:1
(25:23, 14:25, 25:17, 25:18)

Tunezja: Nagga (25), Ben Othmen Miladi (19), Moalla (11), Mbareki (6), Ben Slimene (3), Ayech (3), Hmissi (libero) oraz Mosly (3), Miladi (1) i Bongui
Egipt: Abdelhay (16), Shafik (12), Seliman (11), Omar (11), Seoudy (7), Bekhit (3), Mohamed (libero) oraz Atia (3), Masoud (3), Ewais (2), Abdalla i O. Hassan

W mecz lepiej weszła Japonia, kiedy udanie atakował Yuki Ishikawa gospodarze turnieju prowadzili już kilkoma oczkami.(6:2). Po błędzie Maroufa było już 9:4. Japonia kontrolowała wydarzenia, dobrze funkcjonował atak 14:9. Iran popełniał mnóstwo błędów, zwłaszcza w końcówce, zaś po drugiej stronie prym wiedli Nishida i Ishikawa. Ostatecznie Iran zdobył zaledwie 16 punktów, a seta zakończył błędem w ataku Purya Fayazi

Początek drugiej partii był wyrównany (4:4). Kiedy udanie atakował Yuji Nishida, a Masahiro Sekita popisał się blokiem było 6:4 dla Japonii. Skuteczni byli też Fukuzawa i Ishikawa (8:5). Persowie się nie poddawali, Fayazi zapunktował blokiem i różnica stopniała do punktu, ale kiedy Taishi Onodera popisał się atakiem i zagrywką było już 10:7. Ataki Ishikawy i Fukuzawy dały już wynik 12:8 dla Japonii. Dobra gra w ataku pozwoliła Iranowi zbliżyć się na dwa oczka. Kiedy udanie atakował Yuji Nishida, było już 16:12 i druga przerwa techniczna. As serwisowy tego gracza dał kilka chwil później wynik 18:13. Kiedy zagrywką popracował Esfandiar, a blokiem Purya Fayazi  różnica stopniała do dwóch oczek (17:19). Dobrze funkcjonował irański atak, co pozwoliło zniwelować straty do 20:21. Ostatecznie doszło o gry na przewagi. Set padł łupem ekipy Igora Kolakovica po bloku Aliasghara Mojarada  i autowym zbiciu Nishidy.

Kiedy w ataku pomylił się Aliasghar Mojarad było już 4:2 dla Japonii w trzecim secie. W ataku dobrze radził sobie Tatsuya Fukuzawa, a w polu zagrywki brylował Yuji Nishida (9:4). Japończycy dominowali na boisku, kolejne udane ataki, oraz błędy w tym elemencie rywali dały im już wynik 15:7. Iran nie miał żadnego punktu zaczepienia. Po asie serwisowym Yuki Ishikawy przegrywał już 8:18. Iran starał się odrabiać starty udanymi atakami, psuł jednak sporo zagrywek (11:21). Udane ataki Issei Otake dały Japonii piłki setowe, a Akihiro Yamauchi przypieczętował wygraną swojej ekipy 25:13 udanym blokiem.

Na początku czwartego seta zespoły szły łeb w łeb. Po ataku Milada Ebadipoura było 5:5. Dobra gra w ofensywie pozwoliła Japonii prowadzić dwoma oczkami, ale kiedy uderzył Yuki Ishikawa było już 9:6 dla gospodarzy turnieju. Esfandiar dwoił się i troił by pomóc Iranowi, ale na jego ataki odpowiadał Nishida. Działający blok pozwolił Iranowi odrobić straty, kiedy atakował Porya Yali było 14:14.Japonia na przerwie technicznej prowadziła dwoma oczkami. Yuki Ishikawa walnie przyczynił się swoją dobrą  grą do prowadzenia swojej ekipy 21:17, działał także blok. Persowie zniwelowali straty do dwóch oczek, ale Yuji Nishida kolejnym udanym atakiem dał swojej ekipie piłki meczowe (24:21). Po chwili spotkanie zakończył akcją w ofensywie Akihiro Yamauchi.

Japonia – Iran 3:1
(25:16, 26:28, 25:13, 25:21 )

Japonia: Nishida (23), Ishikawa (23), Fukuzawa (15), Onodera  (5), Sekita (1), Takahashi (1), Yamamoto (libero) oraz Yanagida, Fujii, Otake (2), Yamauchi (5)
Iran: Yali (13), Fayazi (9),Mojarad (8), Gholami (6), Ebadipour (4), Marouf(4), Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Karimisouchelmaei, Shafiei, Esfandiar (11)