Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Egipt urwał seta Rosjanom

PŚ M: Egipt urwał seta Rosjanom

Reprezentacja Egiptu nieprzerwanie zostawia po sobie bardzo dobre wrażenie w Pucharze Świata. Co prawda ekipa z północy Afryki ma na swoim koncie jedynie dwa zwycięstwa, to raz po raz stawiają wyżej notowanym rywalom trudne warunki. Tym razem Egipcjanie zmierzyli się z Rosją i byli w stanie wygrać z byłymi mistrzami Europy jednego seta.

Już od samego początku spotkania reprezentanci Sbornej prezentowali się świetnie w polu serwisowym, co dało im dwupunktowe prowadzenie (4:2). Egipcjanie nie pozostali jednak dłużni, dzięki skutecznemu blokowi wyrównali stan seta. Później jednak uwidoczniła się przewaga Rosjan. Ich przeciwnicy mieli problem z wyprowadzeniem skutecznej pierwszej akcji, co wykorzystali podopieczni Tuomasa Sammelvuo. Siatkarze Sbornej prezentowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i powiększali dystans dzielący ich od rywali. Egipcjanie nie potrafili znaleźć recepty na świetną grę rywali. Rosjanie bez większych problemów utrzymali zaliczkę i pewnie wygrali premierową partię (25:19). Kolejną odsłonę spotkania lepiej rozpoczęli jednak zawodnicy prowadzeni przez Gido Vermeulena, którzy nieźle prezentowali się w kontrze oraz w bloku i dzięki temu prowadzili 5:3. Rosjanie popełniali coraz więcej błędów, zwłaszcza w ofensywie, co skutkowało powiększeniem dystansu dzielącego oba zespoły. W końcówce podopieczni Tuomasa Sammelvuo próbowali nawiązać walkę, zdobyli kilka punktów serwisem, jednak nie byli w stanie doprowadzić do remisu. To reprezentanci Egiptu cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie (25:21).

Początek trzeciej partii należał do Rosjan, którzy świetnie prezentowali się w kontrze oraz w bloku, co pozwoliło im zbudować trzypunktową zaliczkę (5:2). Siatkarze Sbornej coraz lepiej serwowali, z kolei Egipcjanie popełniali błędy i dystans między zespołami zwiększał się. Podopieczni Gido Vermeulena nie zamierzali jednak się poddawać, zdobyli pięć punków w serii i złapali kontakt z rywalami. Gra na chwilę się wyrównała, lecz ostatnie pięć akcji należało już do siatkarzy prowadzonych przez Tuomasa Sammelvuo, którzy zwyciężyli w tym secie 25:19. Zawodnicy Sbornej lepiej otworzyli trzecią partię, lepsza postawa w bloku oraz w zagrywce dała im kilka punktów zaliczki. W dalszej części seta oba zespoły popełniały wiele błędów, jednak wynik cały czas pozostawał na korzyść zawodników z Europy. Końcówka należała już do Rosjan, którzy świetnie blokowali oraz serwowali, co pozwoliło im zbudować bezpieczną przewagę. Egipcjanom nie pomogła już nawet seria pomyłek przeciwników, to podopieczni Tuomasa Sammelvuo zwyciężyli w tym secie 25:21 i w całym spotkaniu 3:1.

Rosja – Egipt 3:1
(25:19, 21:25, 25:19, 25:21)

Rosja: Podleśnych (17), Krugłow (15), Filippow (14), Jakowlew (13), Woronkow (8), Grankin (3), Gołubiew (libero) oraz Surmaczewski (3)
Egipt: Shafik (14), Omar (12), Abdelhay (9), Seoudy (9), Bekhit (2), Masoud (2), Mohamed A. (libero) oraz Ewais (5), Seliman (3), Abdalla, Hassan O., Mogamed M. i Hassan (libero)