Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Koreanki pokonały Serbki, Dominikana nie postawiła się USA

PŚ K: Koreanki pokonały Serbki, Dominikana nie postawiła się USA

Kolejny dzień podczas Pucharu Świata rozpoczął się niespodziewanym zwycięstwem 3:1 Koreanek nad Serbią. Pozwoliło to reprezentacji Korei awansować w tabeli, zaś Serbki spadły o dwa miejsca. W drugim meczu Amerykanki nie dały szans Dominikanie. Tym samym siatkarki USA szybko podniosły się po porażce z Chinkami i utrzymały na drugim miejscu w tabeli.

Pierwszy z wtorkowych meczów lepiej rozpoczęły Koreanki. Chociaż Serbki starały się dotrzymać kroku przeciwniczkom, to jednak do Azjatek należały pierwsze dwa sety. W trzecim sytuacja na boisku odwróciła się o 180 stopni. Reprezentacja Serbii zdominowała tę odsłonę, wygrywając do 15. Nie udało jej się jednak pójść za ciosem. Czwarta partia była zacięta, ale ostatnie słowo należało do Koreanek i to one cieszyły się z cennego zwycięstwa.  – Koreanki zagrały lepiej, zasługiwały na zwycięstwo. W pierwszych dwóch setach byliśmy zupełnie nieobecni. Nie pamiętam jakiegoś bloku czy asa mojej drużyny. W trzecim secie zagraliśmy znacznie lepiej, jednak w czwartym doświadczenie Koreanek i postawa Kim zdecydowały o tej odsłonie i całym meczu. Teraz zostały nam trzy mecze i mam nadzieję, że zagramy lepiej – powiedział po meczu trener Aleksandar Vladisavljev.

Najlepiej w szeregach azjatyckiej reprezentacji zaprezentowała się Kim Hejin, która do 19 ataków (48% skuteczności) dołożyła dwa asy. Drugą najlepiej punktującą Koreanką była Kim Yeon Koung (19 punktów – 16 atakiem przy 46% skuteczności, 2 blokiem oraz 1 as). Po drugiej stronie siatki liderką była Ana Bjelica z 20 punktowymi atakami (42% skuteczności) i jednym asem.

Korea Płd. – Serbia 3:1
(25:21, 25:18, 15:25)

Korea: Heejin Kim (21), Yeon Koung Kim (19), Jaeyeong Lee (15), Su Ji Kim (4), Hye Seon Yeum, Hae Ran Kim (libero) oraz Soyoung Lee (3), Sohwi Kang (2), Eunjin Park i Jeongah Park
Serbia: Bjelica (12), Blagojević (15), Popović (8), Aleksić (7), Milenković (4), Mirković (3), Pusić (libero) oraz Lazović (11), Busa i Djordjević

Amerykanki szybko trząsnęły się po porażce z Chinkami. Pierwsze dwa sety przeciwko Dominikanie były zacięte. Ich rywalki nie zdołały jednak w żadnym z nich przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Trzecia odsłona to zupełna dominacja reprezentantek USA. Ich rywalki zdołały zdobyć w niej jedynie 9 punktów. Amerykanki zdobyły cztery błędy więcej niż ich rywalki. Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych górowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła a największą dysproporcję widać było w ataku (44 do 26). – Wiedziałyśmy, że w tym meczu może być trudno po ostatniej porażce. Jestem szczęśliwa, że wróciłyśmy mocniejsze. Wiedziałyśmy, że gra z Dominikaną może być wyzwaniem. Dałyśmy sobie trochę czasu by ochłonąć po porażce i skupiłyśmy się na kolejnym meczu. Wciąż jest wiele meczów w tym turnieju – skomentowała Jordan Larson.

Amerykanki do zwycięstwa poprowadziła Andrea Drews, która zdobyła 23 punkty (18 w ataku przy 62% skuteczności, 3 blokiem oraz 2 zagrywką). Dwucyfrowy wynik zanotowały również Chiaka Ogbogu oraz Michelle Bartsch Hackley. Dla Dominikany 13 punktów zdobyła Gaila Ceneida Gonzalez Lopez, z czego aż 4 blokiem. Dominikanka w ataku miała zaledwie 33% skuteczności.

Dominikana – USA 0:3
(22:25, 23:25, 9:25)

Dominikana: Gonzalez Lopez (13), Martinez (8), Elizabeth Martinez (7), Mejlia (3), De La Cruz (3), Frica, Caro (libero) oraz Pena (2), Arias Perez (1), Mambru Casilla (1) i Dominguez
USA: Drews (23), Ogbogu (11), Bartsch-Hackley (10), Washington (8), Larson (4), Carlini (2), Wong-Orantes (libero) oraz Robinson (5) i Hill