Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Trzecie wygrane Koreanek i siatkarek Dominikany

PŚ K: Trzecie wygrane Koreanek i siatkarek Dominikany

Po dwóch dniach przerwy w Japonii zespoły uczestniczące w Pucharze Świata siatkarek rozpoczęły szóstą serię spotkań. Zespół Korei Południowej pokonał 3:1 Argentynę i zanotował tym samym na swoją koncie trzecie zwycięstwo w turnieju. Również po raz trzeci triumfowała drużyna Dominikany, która bez większych problemów uporała się z Kenią.

Szóstą serię spotkań Pucharu Świata siatkarek rozpoczął mecz Korei Południowej i reprezentacji Argentyny. Pierwszego seta pewnie do 19 wygrały Azjatki, ale w drugim napotkały na spory opór. Albicelestes, głównie dzięki skuteczniej grze Lucii Fresco (22 pkt.) prezentowały się lepiej od swoich rywalek i po wygranej do 21 wyrównały stan spotkania. W kolejnej odsłonie Koreanki wróciły do swojej dobrej gry. Wygrały znów 25:19, ponownie obejmując prowadzenie w meczu, a w czwartym secie już bez żadnej litości dla rywalek rozbiły je do 9, pewnie zapisując na swoim koncie kolejne trzy punkty w tabeli.

Liderkami koreańskiej drużyny były Jaeyeong Lee, która zdobyła 23 punkty oraz Heejin Kim, mająca na swoim koncie punkt mniej. – Jestem zadowolony z naszego występu, ponieważ chcieliśmy tu pokazać coś więcej niż tylko grę lewym skrzydłem. Czasem stwarzało to pewne ograniczenia, bo nie wykorzystywaliśmy w pełni naszej atakującej, ale próbowaliśmy grać wszystkimi zawodniczkami w ofensywie i to się udało. W tym turnieju bardziej zależy nam na poprawie naszej gry niż na wynikach. Oczywiście wynik jest też ważny, bo pozwala na większy komfort i lepszą atmosferę – zawsze lepiej jest wygrywać niż przegrywać – mówił po meczu Stefano Lavarini, trener koreańskiej reprezentacji. – Trudno jest grać o tak wczesnej godzinie, ale mamy trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata i z tego się cieszymy. W grze były dobre i złe fragmenty, ale ostatecznie wygrałyśmy i z tego się cieszymy. Dziś trener wyraźnie nie chciał koncentrować ataku tylko na mnie, ale dać szansę innym zawodniczkom – dodała kapitan reprezentacji Korei Południowej, Kim Yeon Koung.

Korea Płd. – Argentyna 3:1
(25:19, 21:25, 25:19, 25:9)

Korea Płd.: Jaeyeong Lee (23), Heejin Kim (22), Yeon Koung Kim (12), Hyo Jin Yang (10), Su Ji Kim (2), Dayeong Lee (1), Hae Ran Kim (libero) oraz Jeongah Park (5), Eunjin Park (4) i Hye Seon Yeum
Argentyna: Fresco (22), Nizetich (8), Farriol (7), Rodriguez (3), Lazcano (1), Mayer, Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Simian (14), Soria (2), Piccolo (1), Tosi i Benitez

Trzecie zwycięstwo w turnieju odniosły również siatkarki Dominikany, które rywalizowały z reprezentacją Kenii. Podopieczne trenera Markosa Kwieka miały sporą przewagę w ataku, miały też na swoim koncie więcej skutecznych bloków, a przede wszystkim myliły się rzadziej niż rywalki. Pierwszego seta zespół z Ameryki Środkowej wygrał do 17, w dwóch pozostałych pozwolił rywalkom na zdobycie 19 punktów, pewnie wygrywając 3:0 i inkasując trzy punkty. Najwięcej punktów dla reprezentacji Dominikany zdobyła Bethania De La Cruz De Peña (16), o trzy mniej na swoim koncie miała Brayelin Martinez.

– Cieszymy się z wygranej w tym meczu i kolejnych trzech punktów. Przed nami teraz ważniejsze mecze i musimy się do nich dobrze przygotować, sporo trenować, by je wygrać – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec reprezentacji Dominikany, Markos Kwiek. Jesteśmy zadowolone ze zwycięstwa. To była nasza trzecia wygrana w turnieju, a teraz przygotowujemy się już do jutra i kolejnych meczów – potwierdziła słowa trenera kapitan Prisilla Rivera. Przed Dominikaną teraz mecze z Brazylią i reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Dominikana – Kenia 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)

Dominikana: De La Cruz De Peña (16), Martinez B. (13), Rivera (10), Vargas (8), Eve Mejia (6), Marte Frica (1), Martinez (libero) oraz Mambru (2), Gonzalez (1), Dominguez, Arias Perez i Peña Isabel
Kenia: Kasaya (12), Kiprono (9), Moim (6), Mukuvilani (4), Wairimu, Atuka, Wanyama (libero) oraz Kundu (libero), Makuto (5), Kaei (4), Murambi (2) i Wanja (1)