Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Rosjanki lepsze od Holenderek, Japonia przegrała z Brazylią

PŚ K: Rosjanki lepsze od Holenderek, Japonia przegrała z Brazylią

Reprezentacja Rosji odniosła siódme zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata. Rosjanki pokonały sąsiadujące z nimi w tabeli Holenderki 3:0. Była to siódma wygrana Sbornej w Pucharze Świata, która pozwoliła im na umocnienie się na trzecim miejscu. W ostatnim z wtorkowych meczów Japonki uległy 0:3 reprezentacji Brazylii. Dzięki tej wygranej Canarinhes awansowały na piąte miejsce w tabeli.

Niezwykle zacięty był pierwszy mecz reprezentacji Rosji z Holandią w turnieju Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii. W końcówce Pomarańczowe prowadził 22:21, jednak to Rosjanki miały piłkę setową przy stanie 24:23. Holenderki jeszcze zdołały się obronić, jednak kolejne dwie wymiany padły łupem Sbornej, a seta udanym atakiem zakończyła Ksenia Parubiec. W drugiej partii przewaga Rosjanek była już wyraźniejsza. Nie do zatrzymania w ataku były Natalia Gonczarowa (16 pkt.) oraz Irina Woronkowa (13 pkt.) i Holenderki tego seta przegrały do 18. W trzeciej partii Sborna piłkę meczową miała już przy stanie 24:19 po zepsutym serwisie Maritt Jasper. Jeszcze punkt atakiem zdobyła Celeste Plak, jednak w następnej akcji skuteczne zbicie Gonczarowej rozstrzygnęło losy tej odsłony i całego meczu.

Była to siódma wygrana rosyjskiego zespołu w Pucharze Świata, która pozwoliła mu umocnić się n trzecim miejscu w tabeli. Holenderki z pięcioma wygranymi zajmują miejsce czwarte. – Chcę podziękować swojemu zespołowi za grę i wynik dzisiejszego meczu. Chcę, by ta drużyna grała z pasją i z sercem. Walka z tak dobrą technicznie drużyną, jak Holandia, jest dla nas trudna, Nie mamy świetnej techniki, musimy grać więc z pasją i wkładać w to dużo serca – to przyniosło mojej drużynie wygraną. Klimat, jaki tu panuje na tym turnieju jest bardzo bliski igrzyskom olimpijskim, dzięki czemu jest to dla nas spore doświadczenie przed turniejem olimpijskim – mówił po spotkaniu trener rosyjskiej drużyny, Sergio Busato.Nasze rywalki był dziś bardzo groźne, ale potrafiłyśmy znaleźć na to odpowiedź. Również gdy dokonaliśmy zmian, rezerwowe zawodniczki wiele nam pomogły i to przyniosło nam wygraną – dodała kapitan Sbornej, Jewgienia Starcewa.

Rosja – Holandia 3:0
(26:24, 25:18, 25:20)

Rosja: Gonczarowa (15), Woronkowa (13), Korolewa (11), Parubec (9), Jefimowa (5), Starcewa (1), Czikirizowa  (libero) oraz Romanowa (2), Lazarenko, Kurilo i Chaleckaja
Holandia: Slöetjes (14), Buijs (13), Balkenstein-Grothues (9), Koolhaas (5), Belien (4), Schoot (libero) oraz Plak (4), Lohuls (1), Dijkema i Jasper

Reprezentacja Japonii nie miała zbyt wiele do powiedzenia w pierwszym secie meczu przeciwko Brazylii. Canarinhes dominowały w każdym elemencie i zdobywały punkty seriami. Brazylia wygrała tę odsłonę 25:14 po świetnym ataku Sheilli Castro. W drugiej partii gospodynie Pucharu Świata już nawiązały wyrównaną walkę, ale w końcówce od stanu 22:20 popełniły kilka błędów. Seta wygraną zespołu z Ameryki Południowej zakończył skuteczny atak Drussyli Costy. Najbardziej zacięta walka była w secie trzecim. Japonki cały czas były krok za rywalkami, jednak w końcówce znów czegoś im zabrakło do zwycięstwa. Azjatki nie były w stanie powstrzymać najskuteczniejszej w tym spotkaniu Gabrieli Bragi Guimaraes i przegrały tę odsłonę do 23 a całe spotkanie 0:3.

Zawsze trudno jest grać przeciwko Japonii. Wygraliśmy 3:0, ale wynik nie odzwierciedla skali trudności tego spotkania. Musieliśmy zwracać szczególną uwagę na atak, ponieważ Japonki są bardzo cierpliwe. W drugim i trzecim secie był naprawdę blisko – mówił po spotkaniu trener Ze Roberto.Za każdym razem gdy gramy przeciwko Japonii nie jest to łatwe. Mają tu świetny doping i wsparcie, ale to my cieszymy się z wygranej. Teraz musimy odpocząć przed kolejnym spotkaniem. Zachowaliśmy spokój, ponieważ byłyśmy cierpliwe w obronie – dodała Fabiana Claudino.

Japonia – Brazylia 0:3
(14:25, 21:25, 23:25)

Japonia: Ishii (12), Shinnabe (8), Okumura (8), Koga (5), Shinomiya (5), Sato (2), Kobata (libero) oraz Ishikawa (8), Osanai (1) i Miyashita
Brazylia: Gabi (16), Lorenne (15), Fabiana (12), Mara (6), Macris (1), Amanda (1), Leia (libero) oraz Drussyla (4), Sheilla (2) i Roberta