Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Pewne zwycięstwa Korei Południowej i Dominikany

PŚ K: Pewne zwycięstwa Korei Południowej i Dominikany

W Japonii ruszyła dziewiąta seria spotkań Pucharu Świata siatkarek. Korea Południowa bez większych problemów rozbiła najsłabszą w stawce drużynę Kenii w trzech setach i zapisała na swoim koncie piątą wygraną. Po raz czwarty w Pucharze Świata wygrała Dominikana. Podopieczne trenera Markosa Kwieka 3:0 pokonały reprezentację Argentyny, ale w ostatnim secie musiały się sporo napracować.

Reprezentacja Korei Południowej nie miała żadnych problemów z odniesieniem wygranej w meczu z Kenią. Najsłabszy jak dotychczas zespół tegorocznej edycji Pucharu Świata nie zdobył jeszcze punktu. Kenijki w dwóch pierwszych setach nie były w stanie przekroczyć bariery 20 punktów, udało im się to dopiero w secie trzecim, gdy na boisku po przeciwnej stronie stały już rezerwowe siatkarki Korei. Było to piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Stefano Lavariniego w tym turnieju, dzięki czemu Koreanki są wciąż w walce o miejsce w pierwszej szóstce Pucharu Świata. Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Hyejin Ha (9), która mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych. Punkt mniej na swoim koncie miała Heejin Kim.

Nasza zagrywka i przyjęcie zrobił w tym meczu sporą różnicę. W pierwszych dwóch setach nasz serwis działał bardzo dobrze i rywalki nie mogły wykorzystać swoich fizycznych atutów. W trzecim sprawiły nam trochę kłopotów i nie mogliśmy sobie poradzić z blokowaniem i obroną ich ataków. Mam nadzieję, że następne mecze przeciwko Brazylii i USA będą dla nas dobrą nauką różnych szkół siatkówki. W obu przypadkach możemy się wiele nauczyć – mówił po spotkaniu włoski szkoleniowiec koreańskiego zespołu, Stefano Lavarini.Miałyśmy dziś trochę problemów z powodu stanu naszego zdrowia – niektóre zawodniczki borykają się z urazami. Na pewno pozytywne jest to, że trener mógł skorzystać w tym meczu z wielu siatkarek. Wiele jeszcze wymaga korekty, szczególnie nasza gra w obronie. Cieszę się z wyniku, ale musimy myśleć o poprawie gry w pozostałych dwóch meczach – dodała Yang Hyojin, kapitan reprezentacji Korei Południowej.

Korea Płd. – Kenia 3:0
(25:15, 25:16, 25:21)

Korea Płd.: Heejin Kim (8), Jeongah Park (6), Eunjin Park (5), Hyo Jin Yang (5), Jaeyeong Lee (4), Hye Seon Yeum (3), Hae Ran Kim (libero) oraz Hyejin Ha (9), Soyoung Lee (4), Su Ji Kim (4), Sohwi Kang (4), Dayeong Lee (3) i Jiyoung Oh (libero)
Kenia: Kiprono (10), Kasaya (9), Atuka (7), Mukuvilani (7), Moim (2), Wairimu, Wanyama (libero) oraz Wanja (2), Makuto, Kundu (libero) i Murambi

Siatkarki Dominikany doskonale rozpoczęły mecz z reprezentacją Argentyny. W pierwszym secie przy prowadzeniu 21:16 Albicelestes pomyliły się jeszcze dwukrotnie, skutecznie atakowały Prisilla Rivera Brens oraz Brayelin Martinez i ta odsłona została wyraźnie wygrana przez podopieczne trenera Markosa Kwieka. Pozostałe dwa sety były już dużo bardziej wyrównane. Wprawdzie w końcówce drugiej partii Dominikana miała piłkę setową przy stanie 24:18, ale Argentynki dzięki skutecznej grze Lucii Fresco zdobyły pięć punktów z rzędu. Seta wygraną 25:23 dla zespołu z Karaibów zakończył atak Jineiry Martinez.

Albicelestes nie wykorzystały swojej szansy w końcówce trzeciego seta na przedłużenie meczu. Argentynki miały piłkę setową po ataku Fresco (24:23), ale po chwili rywalki wyrównały po zbiciu Bethanii De La Cruz De Peña. Ponownie punkt zdobyła Lucia Fresco i Argentyna miała drugą piłkę setową, ale wówczas Dominikanki obroniły się po ataku Jineiry Martinez. Dwie ostatnie piłki to popis gry Bethanii De La Cruz De Peña, która najpierw zdobyła punkt atakiem, a po chwili asem serwisowym zakończyła całe spotkanie. Klasą sama dla siebie w tym meczu była jednak Brayelin Martinez, która zdobyła dla swojego zespołu 26 punktów. Najskuteczniejsze w drużynie argentyńskiej były Paula Nizetich (14 pkt.) oraz Lucia Fresco (13 pkt.). – Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie trudny, graliśmy ze sobą już nie jeden raz i znamy się bardzo dobrze. Wiedzieliśmy też, że pomóc nam może agresywna zagrywka, inaczej byłoby trudno o wygraną. W drugiej partii przyjęcie rywalek znacznie się poprawiło, w trzecim również, stąd zacięte końcówki. W przyszłym roku czeka nas turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, więc nadal musimy dużo trenować – mówił po meczu trener Dominikany, Markos Kwiek.

Dominikana – Argentyna 3:0
(25:16, 25:23, 27:25)

Dominikana: Martinez B. (26), Eve Mejia (11), De La Cruz De Peña (11), Rivera (7), Martinez J. (6), Marte Frica (1), Martinez L. (libero) oraz Dominguez i Gonzalez
Argentyna: Nizetich (14), Fresco (13), Lazcano (5), Simian (4), Mayer (2), Farriol (1), Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Rodriguez (5), Piccolo (3), Tosi (2), Soria, Salinas i Benitez