Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Pewne wygrane Holandii i reprezentacji Chin

PŚ K: Pewne wygrane Holandii i reprezentacji Chin

W pierwszych swoich meczach w Pucharze Świata w Japonii problemów z odniesieniem zwycięstw nie miały reprezentacje Holandii i Chin. Pomarańczowe w trzech szybkich setach uporały się z zespołem Argentyny, a świetny mecz rozegrała Anne Buijs. Chinki z kolei wygrały 3:0 z reprezentacją Korei Południowej i również zapisały na swoim koncie pierwsze punkty w turnieju.

Reprezentacja Holandii zmierzyła się z Argentyną w japońskim mieście Hamamatsu. Pomarańczowe od samego początku narzuciły rywalkom swój styl gry i to one dyktowały warunki na boisku. Albicelestes w żadnym z trzech rozegranych setów nie był w stanie przekroczyć bariery 20 punktów i momentami były bezradne wobec świetnej gry rywalek. Holenderki miały sporą przewagę dzięki skuteczności w ataku i bardzo dobremu blokowi – w tym elemencie wygrały z Argentyną w tym meczu 8-2.

Świetny mecz rozegrała Anne Buijs, która zdobyła w tym spotkaniu 17 punktów, z czego aż 15 atakiem. – To dopiero początek, myślę, że możemy grać jeszcze lepiej. Kilka bloków nam uciekło, nasza defensywa nie prezentowała się jeszcze tak jak powinna. Argentyna to dobry zespół, więc cieszę się z wygranej. To dla nas dobry początek turnieju – mówił po spotkaniu trener Jamie Morrison. – Myślę, że zagrałyśmy dobry mecz, zwłaszcza system blok-obrona działał dobrze. Na pewno możemy być zadowolenia po pierwszym spotkaniu na tym turnieju – dodała Maret Balkestein-Grothues.

Argentyna – Holandia 0:3
(16:25, 17:25, 19:25)

Argentyna: Simian (11), Nizetich (7), Lazcano (5), Fresco (2), Tosi (1), Mayer (1), Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Piccolo (7), Rodriguez (3), Farriol (1), Soria, Salinas i Benitez
Holandia: Buijs (17), Slöetjes (10), Koolhaas (9), Belien (7), Jasper (7), Bongaerts (2), Schoot (libero) oraz Plak (5), Lohuis (1) i Dijkema

Zespół Korei Południowej jedynie w pierwszym secie meczu z Chinami zdołał nawiązać wyrównaną walkę z reprezentacją Chin. Siatkarki z Kraju Środka wygrały tę partię 25:21, a w trzech kolejkach ich przewaga była już bezdyskusyjna. Oprócz sporej przewagi w ataku Chinki wygrały blokiem 12-4, miały też na swoim koncie sześć asów serwisowych. Świetne spotkanie rozegrała Ting Zhu, która zapisała na swoim koncie 22 punkty. 14 punktów w tym meczu zdobyła liderka koreańskiej drużyny Jaeyeong Lee.

– Chciałam uświadomić naszym siatkarkom, jak ważne jest przyzwyczajenie się do tak długiego i dużego turnieju. Chcieliśmy dziś wejść w rytm naszą zagrywką i przyjęciem i dostosowaliśmy się do tego w pierwszym secie. Drugi i trzeci set wyglądały już dobrze – mówiła po meczu trenerka reprezentacji Chin, Lang Ping.W dzisiejszym meczu wprowadziłyśmy w życie to, co trenowałyśmy. Rywalki atakowały tak, by nam utrudnić grę i musiałyśmy się do tego dostosować – dodała Xinyue Yuan.

Chiny – Korea Płd. 3:0
(25:21, 25:15, 25:14)

Chiny: Ting Zhu (22), Xinyue Yuan (11), Xiangyu Gong (10), Ni Yan (9), Changning Zhang (8), Xia Ding (1), Mengjie Wang (libero) oraz Yingying Li i Di Yao
Korea Płd.: Jaeyeong Lee (14), Yeon Koung Kim (10), Hyo Jin Yang (7), Heejin Kim (6), Su Ji Kim (2), Dayeong Lee, Hae Ran Kim (libero) oraz Soyoung Lee (1), Jeongah Park (1), Hye Seon Yeum i Sohwi Kang