Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Kenia i Kamerun znów bez szans, Holandia i Chiny z kompletem punktów

PŚ K: Kenia i Kamerun znów bez szans, Holandia i Chiny z kompletem punktów

Drugi dzień Pucharu Świata siatkarek rozgrywanego w Japonii pokazał, jak wiele dzieli reprezentacje z Afryki od czołówki światowej. Kenijki nie miały żadnych szans w meczu z reprezentacją Holandii i uległy Pomarańczowym w szybkich trzech setach. W drugim niedzielnym meczu Chinki łatwo poradziły sobie z drużyną Kamerunu i podobnie jak Holandia po raz drugi zapisały na swoim koncie komplet punktów.

Reprezentacja Holandii po sobotnim zwycięstwie z Argentyną nie zwalnia w Japonii tempa. Pomarańczowe w swoim drugim spotkaniu w Pucharze Świata nie dały żadnych szans reprezentacji Kenii, pewnie wygrywając w trzech szybkich setach. Pomarańczowe wygrywały wszystkie partie zdecydowanie do 12, 19 i 17 i zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty w klasyfikacji generalnej.

Tym razem liderką holenderskiej drużyny była Maret Balkenstein-Grothues, która zdobyła w całym spotkaniu 11 punktów. Dwa punkty mniej miała na swoim koncie Mercy Moim, która była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Afryki. – Kenia poprawiła swoją grę w ostatnich miesiącach. Byłem pod wrażeniem ich obrony, a w drugim secie ich zagrywka wpędziła nas w kłopoty. Myślę, że były fragmenty gry lepsze niż wczoraj, będziemy nadal udoskonalać naszą grę w jutrzejszym meczu przeciwko Brazylii – mówił po spotkaniu trener Pomarańczowych, Jamie Morrison.Zagraliśmy dziś solidnie, szczególnie miałyśmy dobrą zagrywkę. W drugim secie miałyśmy pewne problemy, rywalki wywarły presję swoją zagrywką, ale ostatecznie wyszłyśmy z tego. Jestem zadowolona z wyniku i teraz możemy zmierzyć się już z Brazylią – dodała kapitan reprezentacji Holandii, Maret Balkenstein-Grothues

Kenia – Holandia 0:3
(12:25, 19:25, 17:25)

Kenia: Moim (9), Kiprono (6), Atuka (5), Wanja (1), Murambi (1), Mukuvilani, Kundu (libero) oraz Wanyama (libero), Makuto (7), Kasaya (4), Wairimu (1), Chemtai (1) i Kaei
Holandia: Balkenstein-Grothues (11), Slöetjes (9), Buijs (8), Lohuis (7), Belien (3), Bongaerts (2), Knip (libero) oraz Plak (5), Timmerman (4), Luttikhuis (1) i Dijkema

W meczu z Kamerunem trenerka Lang Ping dała odpocząć liderce zespołu, Zhu Ting, która nie pojawiła się w ogóle w meczowej czternastce. Mimo to reprezentacja Chin nie miała żadnego problemu z wygraniem meczu przeciwko zespołowi z Afryki. Azjatki pewnie wygrały 3:0, nie pozwalając rywalkom na przekroczenie granicy 20 punktów w żadnym z trzech setów. Dla Kamerunu była to już druga porażka w turnieju, Chinki po dwóch spotkaniach mają na swoim koncie komplet punktów.

Pod nieobecność Zhu Ting ciężar zdobywania punktów w tym meczu wzięła na siebie Yingying Li, która punktowała 22 razy. Warto dodać, że zespół Kamerunu w trzech setach swoimi błędami podarował rywalkom aż 20 punktów. Chinki kolejny mecz Pucharu Świata w poniedziałek rozegrają przeciwko reprezentacji Rosji.

Kamerun – Chiny 0:3
(18:25, 14:25, 19:25)

Kamerun: Nana (10), Bassoko (9), Bashorun (7), Bikatal (5), Mogoung (3), Guigolo (1), Nasser (libero) oraz Adiana (7), Gamkoua (1), Piata (1) i Menkred (libero)
Chiny: Yingying Li (22), Xiaotong Liu (9), Chunlei Zeng (6), Yixin Zheng (6), Yuanyuan Wang (5), Di Yao (1), Li Lin (libero) oraz Hanyu Yang (2), Xiangyu Gong (2), Yanhan Liu (2) i Xia Ding