Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Kenia i Kamerun bez szans w starciu z Koreą i Argentyną

PŚ K: Kenia i Kamerun bez szans w starciu z Koreą i Argentyną

fot. fivb-org

W czwartkowych zmaganiach Pucharu Świata siatkarek trudnego zadania nie miały reprezentacje Argentyny i Korei Południowej. Siatkarki z tego pierwszego kraju mierzyły się z ostatnią w tabeli Kenią, która do tej pory nie zdołała wygrać nawet seta, a swojego bilansu nie poprawiła po tym meczu. Azjatki rywalizowały natomiast z przedostatnim w tabeli Kamerunem. Oba spotkania zakończyły się w trzech szybkich setach.

W pierwszym z tych dwóch spotkań spotkały się dwie drużyny bez zwycięstwa. Reprezentacja Argentyny przeważała w każdym elemencie. Kenijki co prawda kończyły też swoje ataki, jednak różnica w tym elemencie była znaczna na korzyść ekipy z Ameryki Południowej. Większość piłek kierowana była do Luci Fresco, która była nie do zatrzymania i punktowała raz za razem. Co prawda przytrafiły jej się też błędy oraz podbite uderzenia, ale rywalki nawet jeśli wybroniły piłki, to większości z nich nie wykorzystały w kontrze. Przewaga argentyńskiej drużyny od początku każdego z setów szybko rosła, a ta kontrolowała grę do samego końca, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w tym turnieju. Nie wpłynęło to jednak na pozycję Argentyny w tabeli, nadal drużyna ta zajmuje w niej trzecie miejsce od końca.Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa. Kenia ma naprawdę silny atak, ale my potrafiłyśmy zagrać dobrze i pokonać rywalki. Fantastycznie jest odnieść pierwsze zwycięstwo po pięciu dniach. Możemy wykorzystać to, by skupić się i popełniać mniej błędów w kolejnych spotkaniach – powiedziała po tym spotkaniu kapitan argentyńskiego zespołu, Julieta Constanza Lazcano.Nasz zespół nie zagrał w tym meczu dobrze. Chcieliśmy zagrać tak, jak dzień wcześniej w starciu przeciwko Brazylii, w którym zaprezentowaliśmy dobrą grę i pokazaliśmy to, co wcześniej zaplanowaliśmy. Chcieliśmy zmienić nasz system gry i grać szybciej także teraz – stwierdził trener reprezentacji Kenii, Paul Bitok.

Argentyna – Kenia 3:0
(25:14, 25:19, 25:15)

Składy zespołów:
Argentyna: Fresco (22), Simian (13), Nizetich (9), Mayer (6), Tosi (3), Lazcano (1), Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Soria, Benitez, Salinas i Farrriol (2)
Kenia: Kiprono (10), Moim (7), Mukuvilani (2), Wairimu (1), Murambi (1), Atuka, Kundu (libero) oraz Wanyama, Sirengo, Makuto (1), Wanja (4), Kasaya (5), Kaei (6)


Spotkanie Koreanek z reprezentacją Kamerunu mimo że nie trwało długo, było meczem błędów. W sumie obie drużyny w trzech szybkich setach popełniły ich 35. W przeciągu całego meczu azjatycka drużyna dużo lepiej atakowała, a także bardzo mocno dawała się rywalkom we znaki swoją zagrywką. Tylko asami serwisowymi zdobyła osiem punktów, ale z wieloma piłkami siatkarki z Kamerunu miały jednak ogromne problemy. Same odpowiedziały jedynie trzema punktami z tego elementu.

Korea Płd. – Kamerun 3:0
(25:21, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
Korea Płd.: Yeon Koung Kim (14), Jeongah Park (11), Jaeyeong Lee, Eunjin Park (6), Dayeong Lee (2), Su Ji Kim (1), Hae Ran Kim (libero) oraz Hyejin Ha (5), Hye Seon Yeum (3), Soyoung Lee (2) i Heejin Kim
Kamerun: Bassoko (15), Nana (5), Piata (5), Fawziya (4), Bashorun (2), Guigolo (1), Menkreed (libero) oraz Nasser (libero), Bibinbe, Bikatal, Gamkoua (1), Mongoung (2) i Adiana (4)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Pucharu Świata K

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved