Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Druga wygrana Serbii, Rosjanki lepsze od Koreanek

PŚ K: Druga wygrana Serbii, Rosjanki lepsze od Koreanek

W pierwszych meczach czwartej serii spotkań Pucharu Świata siatkarek rozgrywanego w Japonii reprezentacja Serbii pokonała 3:1 Argentynę, zapisując na swoim koncie drugie zwycięstwo w turnieju. Rosjanki pokonały w trzech setach zespół Korei Południowej i z trzema wygranymi na koncie umocniły się na czwartej pozycji w tabeli.

Reprezentacja Serbii po raz drugi odniosła zwycięstwo w Pucharze Świata siatkarek. Tym razem mistrzynie Europy zmierzył się z drużyną Argentyny i pierwszego seta wygrały zadziwiająco gładko do 15. Problemy zaczęły się w drugim secie, w którym górą były Albicelestes. Argentyna wygrała 25:23 i wyrównała stan spotkania. Kolejne dwie partie były również wyrównane, ale w końcówka lepsze okazywały się zawodniczki z Serbii i to one ostatecznie zapisały na swoim koncie trzy punkty w klasyfikacji generalnej. Dla zespołu z Ameryki Południowej była to czwarta porażka z rzędu – Argentynki wciąż czekają na swój pierwszy punkt w tegorocznym Pucharze Świata.

W zwycięskiej drużynie bardzo dobry mecz rozegrała Ana Bjelica, która zdobyła 29 punktów. Nie bez znaczenia była też postawa Jeleny Blagojević (14 pkt.), o czym po meczu wspominał serbski szkoleniowiec. – Dzisiaj wygraliśmy trudny mecz i muszą pogratulować rywalkom dobrej gry, która zrobiła na nas wrażenie. Dla nas najważniejsze jest zwycięstwo, chociaż nie do końca graliśmy zgodnie z planem. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach będzie to wyglądało lepiej. Blagojević zmagała się z kontuzją podczas mistrzostw Europy, ale teraz gra lepiej i jej doświadczenie oraz obecność na boisku jest dla nas bardzo ważna – mówił po meczu Aleksandar Valdisavljev. – Przed meczem wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, Argentyna ,a dobrą obronę i blok. Byliśmy przygotowani na długi mecz i taki rzeczywiście był. Bardzo się cieszę, że wróciły zawodniczki, które nie grały od początku. Jelena Blagojević wykonała świetną robotę i dała nam nowe możliwości w ataku i w obronie. Cieszę się, że wygrałyśmy i mamy już dwa zwycięstwa – dodała Ana Bjelica, kapitan reprezentacji Serbii.

Serbia – Argentyna 3:1
(25:15, 23:25, 25:23, 25:23)

Serbia: Bjelica (29), Blagojević (14), Aleksić (13), Milenković (11), Mirković (3), Kocić (3), Pusić (libero) oraz Busa (7) i Lazović
Argentyna: Nizetich (13), Farriol (11), Lazcano (6), Rodriguez (5), Mayer (4), Fresco (2), Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero) Simian (16), Piccolo (13), Soria i Benitez

Reprezentacja Rosji zmierzyła się w środę w Jokohamie z drużyną Korei Południowej, która do tej pory mogła się pochwalić tylko jedną wygraną, ale za to z groźną drużyną gospodyń. Mecz zaczął się doskonale dla Sbornej, która w pierwszym secie zdominowała wydarzenia na boisku i pewnie wygrała do 18. W drugiej partii walka była już o wiele bardziej wyrównana. Koreanki broniły się do samego końca, jednak w grze na przewagi uległy rywalkom i już się nie podniosły. Trzeciego seta Rosjanki wygrały bardzo pewnie i wysoko do 12, rozbijając zespół z Azji i dopisując sobie pewne trzy punkty w tabeli.

Najwięcej, bo 14 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Natalia Gonczarowa, o punkt mniej na swoim koncie miała Ksenia Parubiec, a 12 punktów zdobyła Irina Woronkowa. Rosjanki górowały nad rywalkami przede wszystkim blokiem (10-2), zdobyły też 7 punktów zagrywką. – Odrobiliśmy lekcje po naszej przegranej z Chinami dwa dni temu. Dzisiaj mieliśmy dobre przyjęcie i dobrą dystrybucję od naszej rozgrywającej. Jestem bardzo zadowolony, bo Korea to jedna z najlepszych drużyn na świecie. To była jednak inna Korea, do której się przygotowywaliśmy i mój zespół był w stanie przejść płynnie od jednej taktyki do zupełnie innej – mówił po meczu trener rosyjskiej drużyny, Sergio Busato.W tym turnieju ważne jest, by dać z siebie wszystko w każdym spotkaniu, ma to ogromne znaczenie. Niektóre aspekty naszej gry był w tym meczu dobre, inne nie, ale cieszę się, że byłyśmy w stanie wygrać – dodała kapitan Sbornej, Jewgienia Starcewa.

Rosja – Korea Płd. 3:0
(25:18, 29:27, 25:12)

Rosja: Gonczarowa (14), Parubiec (13), Woronkowa (12), Koroliewa (10), Jefimowa (4), Starcewa (3), Czikirizowa (libero) oraz Lazarenko (2), Romanowa (1), Lazarewa (1), Gałkina (libero), Kuriło i Chaleckaja
Korea Płd.: Sohwi Kang (9), Jeongah Park (8), Heejin Kim (7), Su Ji Kim (5), Eunjin Park (2), Dayeong Lee (2), Hae Ran Kim (libero) oraz Jiyoung Oh (libero), Hyejin Ha (3), Soyoung Lee (2) i Hye Seon Yeum