Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Czterosetowe wygrane USA i Dominikany

PŚ K: Czterosetowe wygrane USA i Dominikany

fot. norceca.net

W spotkaniach otwierających ostatni dzień w zmaganiach grupowych Pucharu Świata siatkarek reprezentantki USA i Dominikany odniosły planowe zwycięstwa. Choć Koreanki oraz siatkarki z Serbii swoim rywalkom urwały po secie, w całych meczach już nie zagroziły im w większym stopniu.

Koreańska drużyna w tabeli Pucharu Świata przed tym spotkaniem plasowała się o trzy lokaty niżej od swoich przeciwniczek. Amerykanki w tym turnieju poniosły tylko jedną porażkę i w tym starciu również walczyły o kolejne zwycięstwo. Azjatycka drużyna starała się im przeciwstawić, jednak różnica dzieląca obie ekipy była znacząca. W trzecim secie drużyna z USA zanotowała przestój, który wykorzystały koreańskie siatkarki. W całym starciu Koreanki zdobyły o trzy punkty więcej atakiem, jednak Amerykanki miały po swojej stronie zagrywkę i blok, w których to elementach spisywały się zdecydowanie lepiej od przeciwniczek. Azjatycki team dołożył też rywalkom trochę punktów po błędach własnych, które pojawiały się najczęściej w tych decydujących momentach.Mamy wiele szacunku do sposobu gry rywalek, włączając w to postawę dzień wcześniej, kiedy to pokonały Brazylię. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki też był. Koreanki bardzo dobrze zagrywają i bronią, były więc dla nas dużym wyzwaniem. Jednakże w tym turnieju wszystkie nasze czternaście zawodniczek odgrywa ważną rolę i wszystkie mogą być z tego dumnie – podsumował mecz trener reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Karch Kiraly. –  Myślę, że dzisiejszy mecz miał dla nas dwie twarze. Nie podobało mi się to, jak weszliśmy w to spotkania. Marzyłem sobie, że będziemy w stanie wystartować dużo lepiej, wywrzeć na rywalkach presję, tak jak zrobiliśmy to dzień wcześniej, a także w innych spotkaniach. Jednak nie do końca zwróciliśmy uwagę na pewne sytuację w początkowej fazie meczu. Nie narzuciliśmy presji zagrywką, a rywalki w dwóch pierwszych partiach – a zwłaszcza w tej drugiej – silnie uderzały, a ich atakujące były praktycznie nie do zatrzymania – powiedział z kolei trener koreańskiej ekipy, Stefano Lavarini.

Korea Płd. – USA 1:3
(21:25, 16:25, 25:16, 22:25)

Składy zespołów:
Korea Płd.: Yeon Koung Kim (14), Heejin Kim (9), Enjin Park (6), Jaeyeong Lee (6), Su Ji Kim (2), Dayeong Lee (2), Jiyoung Oh (libero) oraz Soyoung Lee (libero), Hye Seon Yeum, Sohwi Kang (4), Hyo Jin Yang (6) i Jeongah Park (15)
USA: Drews (24), Ogbogu (16), Bartsch-Hackley (12), Robinson (9), Carlini (2), Washington (2), Wong-Orantes (libero) oraz Dixon, Larson i Hill


Reprezentacja Serbii to nie jest ten sam zespół, który znamy chociażby z ostatniego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk, w którym stoczyła zacięty bój z Polkami. W Pucharze Świata Serbki fazę grupową kończą z zaledwie czterema zwycięstwami i aż siedmioma porażkami na koncie. W ostatnim meczu uległy Dominikanie w czterech setach. Rywalki, choć na początku, oddały inicjatywę serbskiej drużynie, to jednak wygrały zarówno pierwszego, jak i drugiego seta. Obie drużyny solidnie spisywały się blokiem, a w sumie tym elementem zdobyto 28 punktów, 17 z nich zdobyły siatkarki z Dominikany. Na ich korzyść przemawiała także zagrywka, którą ekipa trenera Kwieka zdobyła 7 punktów, ale wielokrotnie zmuszała też rywalki do błędów, bądź wymuszała na nich proste rozegrania akcji, które następnie mogła blokować bądź bronić i wyprowadzać kontry.

Wczoraj na spotkaniu z naszymi dziewczynami powiedziałem, że nie chodzi o jakość zespołu, a przede wszystkim o samą drużynę o większą motywację i energię, które pomogą wygrać. W tym meczu pomogło to reprezentantkom Dominikany. My swój cel na ten turniej osiągnęliśmy, ponieważ grały wszystkie nasze młode zawodniczki i pokazały swój talent. Mam nadzieję, że w kolejnym turnieju spiszą się już lepiej – stwierdził szkoleniowiec Serbii, Aleksandar Vladisavliev. – Jestem zadowolony i usatysfakcjonowany tym zwycięstwem, a także sposobem, w jaki je odnieśliśmy. Każda nasza zawodniczka utrzymała w tym meczu koncentrację. Jedynie w trzecim secie na krótko straciliśmy uwagę, ale finalnie najważniejsze jest to, że wygraliśmy mecz. Jestem wdzięczny moim wszystkim zawodniczkom, bo grały dobrze. Nie mieliśmy dobrego startu w tym turnieju, ale cieszę się, że kończymy tę rundę z dobrym wynikiem – podsumował trener reprezentacji Dominikany, Marcos Kwiek.

Dominikana – Serbia 3:1
(25:22, 25:21, 22:25, 25:17)

Składy zespołów:
Dominikana: De La Cruz  (21), Martinez B. (20), Gonzalez (15), Martinez J. (12), Mejia (11), Marte Frica (1), Martinez L. (libero) oraz Vargas i Rivera
Serbia: Bjelica (19), Popović (15), Blagojević (10), Aleksić (9), Lazović (8), Mirković (3), Pusić (libero) oraz Gocanin (libero), Milenković (3), Lozo (1), Busa i Djordjević

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela Pucharu Świata kobiet

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved