Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Brazylia wygrywa bez straty seta, Rosja podzieliła się punktami z Japonią

PŚ K: Brazylia wygrywa bez straty seta, Rosja podzieliła się punktami z Japonią

Po zaciętym meczu z Serbkami w drugim starciu zmagań Pucharu Świata Brazylijki nie napotkały na większy opór ze strony rywalek. W konfrontacji z Argentyną Brazylia nie pozwoliła rywalkom rozwinąć skrzydeł.  Mecz nie miał większej historii,  Argentynki w żadnej z partii nie przekroczyły progu 20 zdobytych punktów. W drugim meczu Rosja zmierzyła się z Japonią. Po pierwszym, gładko wygranym przez Rosjanki secie, nic nie wskazywało, że w tym pojedynku nastąpi podział punktów. Ostatecznie dopiero po tie-breaku ze zwycięstwa cieszyła się reprezentacja Rosji, którą do tego triumfu poprowadziła Natalia Gonczarowa.

Argentyna wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną partię w rywalizacji tegorocznego Puchar Świata. Tym razem podopieczne Hernana Ferraro musiały uznać wyższość Canarinhos. Argentynki nie miały sportowych argumentów pozwalających nawiązać walkę ze znakomicie dysponowanymi rywalkamii. Najlepiej punktująca zespołu – Niezetich nie miała większego wsparcia ze strony swoich koleżanek. Głównym mankamentem w grze Argentyny był brak kończącego ataku w zagraniach z pierwszej akcji. Brazylijki znakomicie odczytywały intencje rywalek, popisując się czujną grą w bloku. Poza 17 skutecznymi blokami Gabi i jej koleżanki mogły pochwalić się licznymi wyblokami, dającymi początek kontratakom. Canarinhos praktycznie od pierwszych akcji odrzuciły rywalki od siatki, prowadząc swoją grę.

Poszczególne fragmenty meczu miały podobny przebieg, Argentynki nawet przez chwile nie stanowiły zagrożenia dla rywalek. Argentyna może jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w turnieju, najbliższy mecz rozegra bowiem ze znakomicie dysponowanymi Amerykankami, które w ostatnim meczu ograły mistrzynie Europy. Brazylia zmierzy się natomiast z Holandia i ponownie to Canarinhos będą faworytkami.

Brazylia – Argentyna 3:0
(25:17, 25:19, 25:16)

Brazylia: Gabi (18), Amanda (11), Lorenne (10), Fabiana (9), Ana Beatriz (5), Macris (2), Camila (libero) oraz Sheilla (6), Ana Da Silva (3), Mara Ferreira , Gabriela da Silva I Roberta
Argentyna: Simian (6), Nizetich (10), Fresco (5), Lazcano (5), Tosi (1), Mayer (2), Rizzo (libero) oraz Gonzalez (libero), Piccolo (9), Rodriguez (6), Farriol (2), Soria (1)  i Benitez

Z wysokiego C w swoje spotkanie weszły Rosjanki. W pierwszym secie Japonki nie potrafiły znaleźć sposobu na pewnie punktujące rywalki i przegrały do 11. Sytuacja szybko się odwróciła. W drugiej odsłonie gospodynie zaczęły znacznie pewniej punktować i wygrały 25:23. Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie, w której dopiero gra na przewagi wyłoniła zwyciężczynie. Gdy wydawało się, że Japonki pójdą za ciosem, do gry wróciły Rosjanki. Poprawiły swoją grę na siatce, coraz częściej blokowały ataki rywalek i udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim od początku to podopieczne Sergio Busato dyktowały warunki i zdecydowanie wygrały. – Źle zaczęłyśmy mecz i nie mogliśmy stworzyć rytmu. Pokazałyśmy naszą wytrwałość w drugim i trzecim secie. W piątej partii popełniłyśmy kilka dużych błędów. Nasza gra była pasywna – przyznała po meczu Yuki Ishii.

Aż cztery siatkarki w tym spotkaniu zapisały na swoim koncie 20 i więcej punktów a były to Natalia Gonczarowa, Irina Korolewa, Yuki Ishii i Mayu Ishikawa– Jestem zadowolony, że wygraliśmy ten mecz. Zespół pracował bardzo ciężko i był w tym spotkaniu cierpliwy. Japonia jest jednym z najlepszych zespołów na świecie. Aby je pokonać musimy zagrać bardzo, bardzo dobrze. Zarówno Yuki Ishii jak i Mayu Ishikawa zagrały bardzo dobrze. To one są liderkami – powiedział po spotkaniu trener Rosjanek Sergio Busato.

Rosja – Japonia 3:2
(25:11, 23:25, 25:27, 25:19, 15:7)

Rosja: Gonczarowa (30), Korolewa (21), Woronkowa (15), Parubec (15), Efimowa (5), Starcewa (5), Czikirizowa (libero) oraz Romanowa (1), Browkina (1)Lazarenko, Kurilo, Lazarewa i Gałkina (libero)
Japonia: Ishii (27), Shinnabe (9), Shinomlya (8), Okumura (4), Sato (2), Koga, Kobata (libero) oraz Ishikawa (20), Miyashita, Osanai i Morlya (libero)