Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Błyskawiczny triumf Amerykanek, Chinki zapewniły sobie złoty medal

PŚ K: Błyskawiczny triumf Amerykanek, Chinki zapewniły sobie złoty medal

fot. fivb-org

W 10. kolejce Pucharu Świata kobiet Amerykanki w ekspresowym tempie uporały się z reprezentantkami Kamerunu. Zawodniczki z Afryki zdobyły w trzech setach łącznie 39 punktów, z czego w ostatniej partii zaledwie… 5. W drugim ze spotkań zmierzyły się Chinki i Serbki – było trochę więcej walki, choć i tak pojedynek zakończył się w trzech setach. Ze zwycięstwa mogły się cieszyć reprezentantki Chin, które są liderem tabeli i pozostaną nim do końca turnieju.Siatkarki z Kamerunu do spotkania z Amerykankami podeszły zmobilizowane i początkowo nawet były w stanie dotrzymywać kroku bardziej doświadczonym rywalkom. Starały się grać dość agresywnie w polu serwisowym, jednocześnie szanując piłkę, by nie popełnić zbyt wielu błędów własnych. Z każdą kolejną akcją przewaga zawodniczek z USA była wyraźniejsza, przede wszystkim dzięki wysokiej skuteczności w ataku. Na siatce nie zawodziły Karsta Lowe czy Hannah Tapp. Dodatkowo Amerykanki nie miały również większych problemów z odczytywaniem zamiarów kameruńskiej rozgrywającej i ta odsłona zakończyła się wynikiem 25:19.

Można się było spodziewać, że Kamerun nie będzie w stanie utrzymać dobrego poziomu przez dłuższy fragment gry. Podopieczne Karcha Kiraly’ego grały swoje i szybko wyszły na prowadzenie. Wysoki procent w ataku utrzymywała Karsta Lowe, choć trzeba zauważyć, że i rywalki nie miały zbytnio pomysłu, by ją powstrzymać. Dodatkowo w bloku szalała Hannah Tapp i tym razem Amerykanki wygrały różnicą dziesięciu oczek.

Trzecia partia to istny pogrom. Kameruńskie siatkarki nie były w stanie nawet zrobić pełnego przejścia, bowiem tablica wyników zatrzymała się na… 25:5. Bez wątpienia atak był elementem, który zadecydował o tak pewnym triumfie USA w całym spotkaniu (49:21). Również w boku przewaga Amerykanek nie podlegała dyskusji (12 oczek przy 2 Kamerunu). Warto jednak zwrócić uwagę, że to siatkarki z Afryki wypadły lepiej, jeśli chodzi o zagrywkę (4:3).

Kamerun – USA 0:3
(19:25, 15:25, 5:25)

Składy zespołów:
Kamerun: Bassoko (7), Piata (6), Adiana (6), Mogoung (3), Guigolo (3), Nana, Nasser (libero) oraz Bikatal (2), Gamkoua, Bashorun, Fawziya
USA: Lowe (17), Tapp (14), Bartsch-Hackley (12), Dixon (9), Hill (9), Carlini (3), Wong-Orantes (libero)


Starcie z Serbkami Chinki rozpoczęły od mocnego uderzenia. Ting Zhu i Changning Zhang rozstrzygały akcje w pierwszym uderzeniu, dlatego ich zespół szybko wyszedł na prowadzenie. Ana Bjelica oraz Katarina Lazovic robiły wszystko, co w ich mocy, by zmniejszyć straty, ale przewaga siatkarek z Azji nie podlegała dyskusji. W każdym elemencie górowały one nad rywalkami, dlatego premierowa odsłona zakończyła się wynikiem 25:14.

Choć aktualne mistrzynie Europy nie przyjechały do Japonii w najsilniejszym składzie, wysoka porażka podziałała na nie ambicjonalnie. Ana Bjelica razem z Katariną Lazovic poprawiły jeszcze swoją skuteczność w ataku, ale brakowało im wsparcia koleżanek. Dodatkowo trudno myśleć o wygranej, jeśli zagrywka nie sprawiała przeciwniczkom większych problemów. Serbki nie uniknęły również błędów własnych, a przy dobrej dyspozycji Chin to wszystko sprawiło, że ekipa prowadzona przez Lang Ping ponownie okazała się lepsza (25:21).

Serbki wciąż walczyły, choć było jasne, że w tym spotkaniu brak im sportowych argumentów, by myśleć o przedłużeniu rywalizacji. Zupełnie nie potrafiły zatrzymać rywalek blokiem, dodatkowo wciąż kulała ich zagrywka. A Chinki dalej prezentowały wysoką dyspozycję, Ting Zhu i Changning Zhang szalały na siatce. Changning Zhang do skuteczności w ataku dorzuciła jeszcze 3 bloki. Mistrzynie Europy nie dały rady zniwelować strat i musiały uznać wyższość Chinek również i w tej partii (16:25).

Chiny – Serbia 3:0
(25:14, 25:21, 25:16)

Składy zespołów:
Chiny: Zhu (18), Zhang (16), Gong (11), Yan (6), Yuan (5), Ding (3), Wang M. (libero) oraz Wang Y.(2)
Serbia: Bjelica (15), Lazovic (13), Busa (6), Savic (2), Aleksic (2), Mirkovic (1), Pusic (libero) oraz Kocic (2), Lozo (2), Blagojevic, Djordjevic

Zobacz również:
Wyniki i tabela Pucharu Świata siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved