Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ K: Argentyki urwały seta Amerykankom, Chinki ograły Rosjanki

PŚ K: Argentyki urwały seta Amerykankom, Chinki ograły Rosjanki

W 3. kolejce Pucharu Świata siatkarek reprezentantkami Stanów Zjednoczonych zmierzyły się z Argentynkami. Zawodniczki z Ameryki Południowej urwały seta rywalkom, ale na nich więcej nie było ich stać. W pozostałych setach ich przeciwniczki okazały się lepsze. W meczu niepokonanych dotychczas Chinek i Rosjanek górą okazały się podopieczne Lang Ping, które wygrały 3:0.

Pierwszy set pojedynku pomiędzy Argentynkami i Amerykankami miał w miarę wyrównany przebieg, ale lepsze okazały się ostatecznie reprezentantki Stanów Zjednoczonych (25:21). W drugiej partii podopieczne Karcha Kiraly’ego narzuciły przeciwniczkom swój styl gry i wygrały ją do 18. Zawodniczki z Ameryki Południowej nie zamierzały się poddawać, w wyrównanym trzecim secie zdominowały rywalki w końcówce, dzięki czemu przedłużyły losy meczu. W czwartej odsłonie spotkania Amerykanki pokazały pełnię swoich możliwości, zdominowały rywalki, co pozwoliło im zwyciężyć w tym secie 25:11 i w całym spotkaniu 3:1.

We wcześniejszych spotkaniach w Pucharze Świata Amerykanki pokonały Kenijki 3:0 i Serbki 3:1. Poniedziałkowe zwycięstwo pozwoli im utrzymać miejsce w czołówce tabeli. Dla Argentynek to pierwszy wygrany set w tym turnieju, przegrały wcześniej z Brazylijkami oraz Holenderkami 0:3 i w tabeli wyprzedzają tylko Kenijki. Najskuteczniejszą siatkarką w drużynie Stanów Zjednoczonych została Karsta Lowe, która zdobyła 22 punkty, z kolei wśród Argentynek 17 ,,oczek” zapisała na swoim koncie Lucia Fresco.

Argentyna – USA 1:3
(21:25, 18:25, 25:18, 11:25)

Argentyna: Fresco (17), Rodriguez (14), Nizetich (10, Lazcano (8), Tosi, Mayer, Gonzalez (libero) oraz Farriol (7), Piccolo (2), Simian, Soria, Benitez i Rizzo (libero)
USA: Lowe (22), Bartsch-Hackley (19), Dixon (13), Hill (10), Tapp (8), Carlini (5), Wong-Orantes (libero)

W poniedziałek Chinki zmierzyły się z Rosjankami. Najbardziej zacięta w tym spotkaniu była pierwsza partia. Zawodniczki z Europy przez długi czas walczyły z złotymi medalistkami z igrzysk w Rio de Janeiro, ale ostatecznie to podopieczne Lang Ping okazały się lepsze (25:22). W kolejnych dwóch odsłonach spotkania zawodniczki z Azji zdominowały siatkarki prowadzone przez Sergio Busato. Z wyjątkiem Xiangyu Gong pewnie prezentowały się w ofensywie, dokładały także punkty blokiem oraz w polu serwisowym. Reprezentantki Sbornej nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowane rywalki, przegrały trzecią oraz czwartą partię odpowiednio do 16 i 18 i to Chinki mogły cieszyć się z kolejnych trzech punktów.

Dla podopiecznych Lang Ping to już trzecie zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata, wcześniej pokonały reprezentantki Kamerunu oraz Korei Południowej bez straty seta. Chinki zdobyły dotychczas komplet ,,oczek” i po 3. kolejkach będą plasować się w czubie tabeli. Z kolei dla Sbonej po wygranej z Kamerunem oraz z Japonią to pierwsza porażka podczas tego turnieju. W poniedziałkowym spotkaniu najlepiej punktującą siatkarką zwycięskiej drużyny była Zhu Ting, która zdobyła 22 ,,oczka”, z kolei dla reprezentacji Rosji 11 punktów wywalczyła Irina Woronkowa.

Chiny – Rosja 3:0
(25:22, 25:16, 25:18)

Chiny: Zhu Ting (22), Changning Zhang (17), Xinyue Yuan (10), Ni Yan (8), Xiangyu Gong (6), Xia Ding (5), Mengjie Wang (libero)
Rosja: Woronkowa (11), Gonczarowa (9), Jefimowa (6), Koroliewa (6), Parubiec (5), Starcewa (1), Czikirizowa (libero) oraz Chaleckaja (7), Romanowa (1), Lazarewa (1), Kuriło i Gałkina (libero)