Strona Główna > Aktualności > Puchar Świata > PŚ M: Brazylijczycy idą jak burza, Australijczycy bez szans

PŚ M: Brazylijczycy idą jak burza, Australijczycy bez szans

W swoim drugim meczu w Pucharze Świata siatkarze reprezentacji Brazylii odnieśli drugie przekonujące zwycięstwo. Tym razem zawodnicy z Ameryki Południowej w trzech setach rozprawili się z reprezentacją Australii, tylko w drugim secie pozwalając jej dobrnąć do granicy 20 oczek.

Początek starcia Australijczyków z Brazylijczykami był wyrównany. Po jednej stronie siatki wyróżniał się Lincoln Alexander Williams, a po drugiej – Leal. Dopiero seria bloków pozwoliła faworytom złapać odpowiedni rytm gry, a Lucas Satkamp na spółkę z Alanem Souzą dali zawodnikom z Ameryki Południowej sześciopunktową przewagę. Australijczycy z akcji na akcję prezentowali się coraz słabiej, a sam Williams niewiele mógł wskórać. Brazylijczycy dołożyli jeszcze punktową zagrywkę. Ich liderem był Souza, a do gry włączył się także Ricardo Lucarelli. Ostatecznie premierowa odsłona pewnie padła ich łupem 25:15.

W pierwszej fazie drugiej partii obie drużyny szły łęb w łeb. Canarinhos popełniali więcej błędów, co skrzętnie wykorzystywali rywale. Do gry po ich stronie włączył się Luk Smith, dzięki czemu Australijczycy dotrzymywali kroku faworytom. W środkowej fazie jednak pękli, a Souza na spółkę z Mauricio de Souzą dali siatkarzom z Ameryki Południowej kilka oczek nadwyżki. Australijczycy próbowali ratować się blokiem, ale popełniali bardzo dużo błędów. W końcówce faworyci kontrolowali sytuację, a Lucarelli dał im zwycięstwo 25:20.

Na początku trzeciej partii powtórzył się scenariusz z poprzednich odsłon, bowiem Australijczycy do pierwszej przerwy technicznej dotrzymywali kroku przeciwnikom. Po niej jednak faworyci wrzucili piąty bieg. Zaczęli skutecznie prezentować się w bloku, a udane zagrania Leala i Lucarelliego spowodowały, że w mgnieniu oka zyskali sześć oczek przewagi. Rywale nie zdołali już wrócić do gry. Popełniali dużo błędów, a Brazylijczycy dołożyli dwa asy serwisowe. W końcówce kontrolowali boiskowe wydarzenia, a w tej części meczu triumfowali 25:17, odnosząc pewne zwycięstwo.

Australia – Brazylia 0:3
(15:25, 20:25, 17:25)

Australia: Williams (13), Smith (7), O’dea (6), Weir (5), Sanderson (2), Dosanjh, Perry (libero) oraz Staples i Richards (2)
Brazylia: Alan (13), Leal (11), Lucarelli (10), Lucas (9), Mauricio (4), Bruno (2), Thales (libero) oraz Fernando, Douglas (2), Moreira (2), Mauricio i Flavio (1)