Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Co z przyszłością selekcjonera kadry siatkarzy?

Co z przyszłością selekcjonera kadry siatkarzy?

fot. Aleksandra Twardowska

Na pewno nie tak wszyscy wyobrażali sobie zakończenie udziału reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy siatkarzy. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego po słabym meczu ulegli w barażu Słowenii i nie awansowali do 1/4 finału. Niemal od razu pojawiły się głosy o zwolnieniu selekcjonera, jak ustalili dziennikarze „Przeglądu Sportowego”, działacze PZPS-u poważnie rozważają ten krok.

Praca Ferdinando de Giorgiego z polską reprezentacją nie rozpoczęła się dobrze, bowiem nie udało mu się wprowadzić biało-czerwonych do Final Six Ligi Światowej. Polacy wygrali co prawda towarzyski Memoriał Huberta Wagnera, ale dużym rozczarowaniem zakończyła się docelowa impreza – mistrzostwa Europy. Włoch ma wprawdzie kontrakt do 2020 roku, czyli do igrzysk w Tokio, ale jak ustalił „Przegląd Sportowy”, władze PZPS-u nie zamierzają czekać i przeważa opcja rozwiązania kontraktu i zatrudnienia Polaka. Wielu zarzuca Ferdinando de Giorgiemu pasywność w dokonywanych zmianach i zbyt późne reakcje na boiskowe wydarzenia.Co jednak z kontraktem selekcjonera? – Jest w nim furtka na wypadek, gdyby selekcjonerowi powinęła się noga. Mamy trzymiesięczny okres wypowiedzenia, nie będziemy płacić kar, jeśli umowa zostanie rozwiązana przed czasem – tłumaczył prezes PZPS-u, Jacek Kasprzyk w grudniu 2016 roku. Sam Ferdinando de Giorgi nadal jednak chce pracować z kadrą. – Mam pomysł na tę drużynę, chciałbym z nią nadal pracować. Budujemy nowy zespół i potrzebujemy czasu – mówił już po zakończeniu mistrzostw. Na decyzję PZPS-u trzeba jednak będzie jeszcze poczekać.

Nie wiadomo także, czy nadal w reprezentacji będą grali ci, którzy mieli być liderami zespołu – Bartosz Kurek czy Michał Kubiak. Obaj po meczu ze Słowenią zastanawiali się nad rezygnacją z gry w kadrze. Kurek już od dłuższego czasu nie może odnaleźć formy, w wykonaniu Kubiaka turniej także był mocno przeciętny. Kto ich zastąpi? Na pewno mocno do bram kadry pukają mistrzowie świata juniorów – Bartosz Kwolek i Tomasz Fornal, chęć dalszej gry w biało-czerwonych barwach wyraził także Mateusz Mika, który powraca do gry po operacji kolana, do gry w szerszym wymiarze gotowy jest Artur Szalpuk, jest także Aleksander Śliwka, z którego De Giorgi zrezygnował przed ME.

I co teraz będzie?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved