Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Przysucha znika z plażowej mapy Polski

Przysucha znika z plażowej mapy Polski

fot. Anna Klepaczko

To już pewne – organizowany od kilku lat z wielkimi sukcesami turniej siatkówki plażowej Beach Ball w Przysusze nie odbędzie się. – Nie udało się zamknąć budżetu, który pozwoliłby spokojnie zorganizować turniej – informuje Piotr Skiba, prezes Młodzieżowej Akademii Piłki Siatkowej w Przysusze i główny organizator przysuskich zmagań. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że turniej Beach Ball w kolejnych latach zmieni lokalizację, ale w nadchodzącym sezonie uwielbiane przez zawodników zmagania nie odbędą się.

Gdyby zapytać kogokolwiek w kraju o Przysuchę – raczej niewiele osób będzie wiedziało, co to za miejsce i gdzie się znajduje. Jeśli o to samo zapytamy kogoś związanego z polską siatkówką plażową, od razu będzie wiedział. Po ostatnim turnieju Lewiatan Beach Ball Przysucha 2017 zwłaszcza. W ubiegłym roku niewielka miejscowość pod Radomiem odleciała. Organizacyjnie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, poziom zawodów sportowych stał na bardzo wysokim poziomie, a zainteresowanie kibiców przeszło najśmielsze oczekiwania. Po tym turnieju jeszcze długo wspominano Beach Ball w Przysusze. Jak się okazało, były to ostatnie zmagania w tym miejscu, jeśli chodzi o rangę zawodów. – Przykro mi, gdyż chciałem te kilka lat doświadczeń i coraz lepszych turniejów okrasić finałami mistrzostw Polski i w ten sposób zamknąć pewien etap w historii przysuskiego Beach Balla. Nie udało się, a ostatnie wydarzenia i brak wsparcia ze strony władz miasta i regionu zmusiły mnie do podjęcia tej decyzji. Przez wiele lat wkładałem w te turnieje całe moje serce, ogrom pracy, a także dużo własnych środków finansowych. Kiedyś musi przyjść ten moment, gdy trzeba powiedzieć sobie „dość” – mówi z żalem Piotr Skiba.Po zeszłorocznym wielkim sukcesie turnieju w Przysusze i wielu pochwałach ze strony polskiej federacji Młodzieżowa Akademia Piłki Siatkowej złożyła akces o organizację turnieju finałowego mistrzostw Polski w siatkówce plażowej 2018. Nie został on jednak przyjęty przez Polski Związek Piłki Siatkowej. – Złożyliśmy ofertę na organizację tegorocznych finałów mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Chcieliśmy zorganizować naprawdę super turniej, będący nie tylko wydarzeniem sportowym, ale niosącym wiele innych atrakcji dla kibiców. Niestety nie udało się, a PZPS przyznał organizację komuś innemu. Zapewniam, że będziemy bacznie przyglądać się tegorocznym finałom, podglądać, co takiego wpłynęło na decyzje PZPS-u i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Być może uda nam się kiedyś je zorganizować w innej scenerii niż zalew Topornia – zapewnia Skiba.

Poziom organizacyjny, jaki osiągnęły osoby tworzące turnieje Beach Ball w Przysusze, oraz ich doświadczenie zostało dostrzeżone przez wiele osób, które chcą, by jego historia trwała nadal, tylko w innym miejscu. – Co ciekawe do tej pory jedynie niewielkie grono ludzi wiedziało, że turniej w Przysusze się nie odbędzie, a otrzymaliśmy kilka ciekawych propozycji wsparcia i pomysłów na organizację Beach Balla w innej lokalizacji. Nie mówię więc, że to definitywny koniec tego turnieju. Być może za rok spotkamy się w innym miejscu, a sam turniej zorganizowany zostanie z takim samym poświęceniem i na takim samym poziomie, jak chociażby ten zeszłoroczny. Na to wpłynie jednak wiele aspektów, począwszy od współpracy z nowymi sponsorami, partnerami, po Polski Związek Piłki Siatkowej – zapowiada Piotr Skiba. – Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom, które współtworzyły Beach Ball przez te wszystkie lata – sponsorom, partnerom, wolontariuszom – bez których te niesamowite chwile w Przysusze nie miałyby miejsca – kończy Skiba.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved