Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przynajmniej czterech siatkarzy ma opuścić AZS Olsztyn po sezonie

Przynajmniej czterech siatkarzy ma opuścić AZS Olsztyn po sezonie

fot. Kacper Kirklewski - plusliga.pl

Spore zmiany po sezonie mogączekać zespół AZS-u Olsztyn. Działacze prowadzą rozmowy na temat zatrzymania w klubie trenera Daniela Castellaniego. Jak podaje portal sport.wm.pl w olsztyńskim klubie nie zobaczymy w przyszłym sezonie Mateusza Miki, Pawła Woickiego, Michała Żurka a także czeskiego atakującego, Jana Hadravy. Ważne kontrakty z AZS-em ma czterech siatkarzy z obecnego sezonu,

Wszystko wskazuje na to, że siatkarze AZS-u Olsztyn zaliczy kolejny nieudany sezon, chociaż oczekiwania były bardzo duże. Wiadomo, że w Olsztynie na pewno zostanie czterech siatkarzy, którzy mają jeszcze ważne kontrakty. Są to: Wojciech Żaliński, Remigiusz Kapica, Mateusz Poręba i Dawid Sokołowski. Jednak dla szefów klubu z Kortowa w tej chwili najważniejsze jest zatrzymanie Daniela Castellaniego.To jest nasz priorytet – przyznaje Tomasz Jankowski, prezes olsztyńskiego klubu. – Rozmowy trwają, bo Daniel to doskonały szkoleniowiec, jeden z najlepszych na świecie, który może mieć również inne oferty, i to z bardziej znanych i bogatszych klubów. Jesteśmy blisko porozumienia, ale na razie nadal rozmawiamy.  Zachęcamy Castellaniego do pozostania w Olsztynie, a jednocześnie wspólnie z nim rozmawiamy o budowie ekipy na kolejny sezon – dodaje prezes Jankowski. 

Portal sport.wm.pl podaje, że w tej ekipie nie zobaczymy już Mateusza Miki, Pawła Woickiego i Michała Żurka. Mika miał się w Olsztynie odbudować i pociągnąć zespół do wyższych celów, ale wyszło to raczej słabo, a jeżeli już zespół niekiedy ciągnął, to raczej w dół. Woicki chyba też nie znalazł się w planowanym nowym składzie Indykpolu AZS, bowiem zdecydował się przyjąć ofertę Resovii, gdzie w przyszłym sezonie ma być drugim rozgrywającym. –

Michał Żurek sam postanowił zmienić klub i otoczenie. Podobno już zgłosiły się trzy kluby, m.in. Resovia, ale bardziej prawdopodobny jest kierunek ZAKSA, gdzie libero mógłby być solidnym zmiennikiem Pawła Zatorskiego. Za takim scenariuszem przemawia m.in. to, że Michał Żurek urodził się w Kędzierzynie-Koźlu. Ale w kolejce jest też Zawiercie, które podobno przedstawiło najlepszą ofertę…  W przyszłym sezonie nie zobaczymy już w barwach Indykpolu AZS również czeskiego atakującego. Podobno Jan Hadrava nie podjął rozmów w sprawie przedłużenia kończącego się po tym sezonie kontraktu w Olsztynie.

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę