Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Przygotowania Słowenii do mistrzostw świata

Przygotowania Słowenii do mistrzostw świata

fot. FIVB

Dejan Vincić i Alen Pajenk zawodnicy Cerradu Czarnych Radom wspólnie z kadrą narodową Słowenii przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Bułgarii i we Włoszech. Wspólnie z zespołem trenuje także były przyjmujący MKS-u Będzin Jan Klobučar.

W pierwszej części sezonu reprezentacja Słowenii rywalizowała w Lidze Europejskiej, w której młodzi zawodnicy mieli okazję zebrać cenne doświadczenie przed wrześniowymi mistrzostwami świata. Kadra po kilku tygodniach przerwy spotkała się na zgrupowaniu przygotowującym do najważniejszego turnieju. Od 16 lipca drużyna trenuje w miejscowości Kranjska Gora. Następnie przeniesie się do Maribor. W kadrze Słowenii znalazło się dwóch zawodników Cerradu Czarnych Radom, rozgrywający Dejan Vincić oraz środkowy Alen Pajenk. Wspólnie z zespołem trenuje także były przyjmujący MKS-u Będzin Jan Klobučar.– Bardzo cieszę się, że rozpoczęliśmy przygotowania do mistrzostw świata. Uważam, że Słowenia ma znakomitą drużynę narodową i może osiągnąć dobry wynik podczas mistrzostw świata. Mam nadzieję, że zawodnicy będą ciężko pracować, aby być w idealnej formie podczas siatkarskiego mundialu – powiedział Slobodan Kovač, trener reprezentacji Słowenii.

Kadra Słowenii ma zaplanowane mecze towarzyskie w Lublanie z reprezentacją USA, Kanady i Iranu. Słowenia w fazie grupowej mistrzostw świata w grupie A zmierzy się we Florencji z Włochami, Argentyną, Japonią, Belgią i Dominikaną.

Kadra Słowenii przygotowująca się do MŚ:
rozgrywający: Uroš Planinšič, Dejan Vinčič, Gregor Ropret
atakujący: Mitja Gasparini, Tonček Štern
środkowi: Dane Mijatović, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Matic Videčnik, Alen Pajenk
przyjmujący: Jure Okroglič, Rok Možič, Jan Klobučar, Klemen Čebulj, Tine Urnaut, Alen Šket
libero: Urban Toman, Jani Kovačič

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved