Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przygotowania bełchatowian nabierają tempa

Przygotowania bełchatowian nabierają tempa

Siatkarze PGE Skry Bełchatów już od dwóch tygodni przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. Jak na razie czynią to w nieco okrojonym składzie, bez graczy i trenerów, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, ale już na przełomie sierpnia i września drużyna powinna zameldować się w komplecie.

Znane są już daty powrotów olimpijczyków do zespołu PGE Skry Bełchatów. Jako pierwsi dołączą przedstawiciele sztabu szkoleniowego – Philippe Blain, Robert Kaźmierczak i Wojciech Janas przyjadą do Bełchatowa 29 sierpnia. Pierwszy trener zanim zamelduje się w klubie, pojedzie do Montpellier, gdzie spędzi krótki urlop z rodziną. 2 września do zespołu dołączy Bartosz Bednorz, a trzy dni później (5 września) treningi rozpocznie Karol Kłos.

Pod nieobecność olimpijczyków jedenastu zawodników przygotowuje się w hali Energia pod okiem drugiego trenera Krzysztofa Stelmacha. – Będę robił wszystko, aby do powrotu Philippe’a drużyna była dobrze przygotowana do kolejnego etapu treningów – podkreślił drugi szkoleniowiec. Jednym z siatkarzy, który od początku uczestniczy w przygotowaniach drużyny z województwa łódzkiego, jest Nikołaj Penczew. Nowy nabytek bełchatowskiego klubu, który zamienił biało-czerwone barwy Asseco Resovii Rzeszów na te żółto-czarne, bardzo dobrze odnalazł się w drużynie. – Każdy trening jest bardzo pozytywny. Czuję się tu bardzo dobrze, wszystko jest w porządku. Myślę, że będzie coraz lepiej. Na początku było trochę ciężko, bo po wakacjach trudno było zacząć, ale idziemy w dobrym kierunku i każdy dzień jest lepszy. Pracujemy ciężko, ale jest przy tym dobra atmosfera. To właśnie atmosfera i kolektyw są najważniejsze. Mamy świetnych zawodników, a gdy będziemy drużyną, stać nas będzie na grę o złoto – podkreślił przyjmujący PGE Skry.Nadchodzący sezon będzie jego piątym w PlusLidze. Pierwszym polskim klubem, którego barwy reprezentował, był Effector Kielce (2012-2013). Jego kolegą z drużyny był wtedy Robert Milczarek. Po trzech latach ponownie zagrają w jednym klubie. – Wszyscy są w porządku. Mariusz jest bardzo pozytywny, Winiar, Artek czy Kapi – wszyscy – zaznaczył Bułgar.

Siatkarze PGE Skry rozpoczynają właśnie trzeci tydzień przygotowań. Pierwszy mecz sparingowy bełchatowianie rozegrają 3 września w Kępnie przeciwko AZS-owi Częstochowa.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved