Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Przerwa w karierze mistrzyni olimpijskiej

Przerwa w karierze mistrzyni olimpijskiej

fot. FIVB

Mistrzyni olimpijska i świata w siatkówce plażowej, Laura Ludwig, ogłosiła przerwę w karierze. W środę niemiecka zawodniczka za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poinformowała o tym, że ona i jej partner, szkocki trener Imornefe Bowes, spodziewają się dziecka.

Mamy dla was po świętach niespodziankę. Zaokrąglony brzuszek powoli mówi sam za siebie i nie jest on jedynie efektem świątecznej rozpusty. Morph i ja spodziewamy się naszego dziecka, które przyjdzie na świat w czerwcu. Oznacza to, że w przyszłym roku nie będę brała udziału w turniejach – napisała, dzieląc się swoją radością z kibicami, Laura Ludwig. Podziękowała jednocześnie za wsparcie swojej sportowej partnerce, Kirze Walkenhorst. – Ogromne podziękowania dla Kiry, która wiedziała o moich macierzyńskich planach i od początku bardzo mnie w nich wspierała – dodała Ludwig.Siatkarka podkreśliła przy tym, że mimo przyszłorocznej przerwy zamierza jeszcze wrócić do wyczynowego uprawiania sportu. – Cele się nie zmieniają. Będę utrzymywać formę, żebyśmy w 2019 i 2020 roku – podczas mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich – mogły bronić naszych tytułów – przyznała.

Nie wiadomo na razie, z kim w takiej sytuacji w przyszłym sezonie występować będzie jej partnerka, Kira Walkenhorst. Zawodniczka zmaga się dodatkowo z kontuzją. Niedawno przeszła operację biodra i jest w trakcie rekonwalescencji.

Laura Ludwig i Kira Walkenhorst tworzą plażowy duet od 2013 roku. Wspólnie zdobyły m.in. dwa złote i dwa brązowe krążki mistrzostw Europy, tytuł mistrzyń świata, a także złoty medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved