Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przemysław Stępień: Solidnie przygotowaliśmy się do kolejnej części sezonu

Przemysław Stępień: Solidnie przygotowaliśmy się do kolejnej części sezonu

Zwycięstwem nad bydgoszczanami Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła pierwszą część fazy zasadniczej. – Skutecznie zaprezentowaliśmy się na zagrywce, może mieliśmy trochę kłopotów na początku drugiego seta, ale szybko udało nam się wrócić do dobrej gry. Udało nam się wygrać 3:0. Dobrze zaczęliśmy nowy rok, ale już myślimy o kolejnym meczu – podsumował rozgrywający Przemysław Stępień.

Pierwszym meczem po przerwie reprezentacyjnej dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle był zaległy pojedynek z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Kędzierzynianie wygrali to spotkanie 3:0 i tym samym zajęli 1. miejsce na półmetku fazy zasadniczej PlusLigi. – Był to dla nas pierwszy mecz po długiej przerwie. Ostatni pojedynek rozegraliśmy 21 grudnia w Lubinie. Ale myślę, ze ten ostatni okres dobrze przepracowaliśmy i solidnie przygotowaliśmy się do kolejnej części sezonu – podkreślił Przemysław Stępień. Drużyna z Bydgoszczy w tym momencie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nie wygrała żadnego meczu w pierwszej rundzie. Takie mecze też są trudne, bo zespoły z dolnych rejonów tabeli nie mają nic do stracenia w starciu z ekipą z czołówki. Ale my zagraliśmy bardzo dobre spotkanie po tej przerwie. Przede wszystkim byliśmy skupieni. Skutecznie zaprezentowaliśmy się na zagrywce, może mieliśmy trochę kłopotów na początku drugiego seta, ale szybko udało nam się wrócić do dobrej gry. Udało nam się wygrać 3:0. Dobrze zaczęliśmy nowy rok, ale już myślimy o kolejnym meczu – dodał rozgrywający mistrza Polski, który rozpoczął mecz w pierwszej szóstce i rozegrał całe spotkanie.

Zadowolony z postawy zespołu był również trener mistrzów Polski. – To był ostatni mecz pierwszej części fazy zasadniczej. Chciałem dać trochę odpocząć Benowi (Toniuttiemu – przyp. red.), ponieważ dopiero w sobotę wrócił z turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Może nie jest aż tak zmęczony fizycznie, ale emocjonalnie już na pewno. Spróbuję dać mu przynajmniej dwa mecze wolnego, żeby mógł trochę odpocząć przed kolejnymi spotkaniami. Cały zespół grał dobrze, w szczególności Przemo (Przemysław Stępień – przyp. red.), ponieważ nie było mu łatwo grać od początku spotkania, bo wcześniej tak nie grał. Wszyscy starali się zagrać jak najlepiej potrafią. Było dla nas ważne, żeby zakończyć pierwszą część rozgrywek zwycięstwem. Jestem zadowolony z tego, jak gramy – przyznał trener Nikola Grbić. – Bardzo podoba mi się to, że chłopaki starają się dawać z siebie wszystko, poprawiać swoją grę i podążać za moimi wskazówkami. Cieszę się, że ten wysiłek się opłaca – dodał.

źródło: opr. własne, ZAKSA TV