Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przemysław Smoliński: Będziemy walczyć o każdą piłkę

Przemysław Smoliński: Będziemy walczyć o każdą piłkę

fot. Aleksandra Twardowska

W środowe popołudnie Cuprum Lubin podejmie we własnej hali Cerrad Eneę Czarnych Radom. – Cerrad Enea Czarni to silna drużyna, która na pewno tak, jak my będzie chciała wygrać ten mecz. Walka może być zacięta, ale wierzę, że to nam przypadnie wygrana w tym meczu – mówi przed starciem środkowy lubinian, Przemysław Smoliński. 

Zwycięstwem z PGE Skrą rozbudziliście apetyty kibiców i swoje na wygraną z Asseco Resovią. Czego zabrakło, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?– Wygrany mecz z PGE Skrą zmobilizował nas do jeszcze cięższej pracy. W mecz z Asseco Resovią weszliśmy z pełnym zaangażowaniem i podobnie, jak w meczu ze Skrą, staraliśmy się walczyć o każdą piłkę. Świetnie otworzyliśmy spotkanie wygrywając pierwszego seta, ale w kolejnych partiach zaczęliśmy popełniać błędy własne. Niestety było ich zbyt dużo, a z takim przeciwnikiem jak Asseco Resovia nie można sobie pozwolić na niedociągnięcia w tym elemencie.

Pierwszy set w waszym wykonaniu był bardzo dobry, co się wydarzyło przed drugim, że straciliście wiarę i pomysł na zwycięstwo?

– Mecz rozpoczęliśmy agresywnie, nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na przejęcie inicjatywy i pewnie wygraliśmy pierwszego seta. Niestety w dalszej części meczu to Asseco Resovia popełniała mniej błędów. Nasza gra stała się chaotyczna, trochę się rozluźniliśmy i nie wykorzystywaliśmy okazji do zdobywania punktów. Przeciwnik wykorzystał to i stopniowo powiększał przewagę w każdym secie.

Najbliżej wyrównania rywalizacji byliście w czwartej odsłonie, w końcówce niedużo brakowało do remisu. Proste i niewymuszone błędy były wasza największa bolączka w tym meczu?

– Walczyliśmy przez cały mecz o zwycięstwo. Mobilizowaliśmy się i staraliśmy się grać jak najlepiej. W czwartym secie był ostatni moment na zmianę przebiegu wyniku meczu. Próbowaliśmy podjąć walkę i mieliśmy momenty lepszej gry, ale niestety to nie wystarczyło, żeby wygrać kolejnego seta.

W środę zmierzycie się z zespołem z Radomia, jak oceniasz tę drużynę?

– Cerrad Enea Czarni to silna drużyna, która na pewno tak, jak my będzie chciała wygrać ten mecz. Walka może być zacięta, ale wierzę, że to nam przypadnie wygrana w tym meczu.

Co według ciebie musicie poprawić, by odnieść pierwsze zwycięstwo we własnej hali?

– Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby zwyciężyć pierwszy raz w tym sezonie we własnej hali. Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę, więc liczymy na to, że pokażemy naszym kibicom, że nie ma meczów, których nie bylibyśmy w stanie wygrać.

PlusLiga jest w Europie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved