Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przemysław Michalczyk: Życie nie lubi próżni

Przemysław Michalczyk: Życie nie lubi próżni

fot. Katarzyna Antczak

– Życie nie lubi próżni, musi się coś dziać. Tak jest właśnie teraz, na pewno nie ma czasu na nudę, bo ciągle coś jest do zrobienia. To jest dla mnie spore wyzwanie, które pozwala mi na rozwój – powiedział Przemysław Michalczyk, nowy trener Chemika Bydgoszcz.

Przemysław Michalczyk przejął pałeczkę od Jakuba Bednaruka i w nadchodzącym sezonie będzie pierwszym szkoleniowcem Chemika Bydgoszcz. Z wielu siatkarskich pieców jadł on już chleb, dlatego dość szybko zdecydował się na podjęcie wyzwania nad Brdą. – Nie zastanawiałem się nad tym zbyt długo i cieszę się, że podjąłem taką decyzję. Życie nie lubi próżni, musi się coś dziać. Tak jest właśnie teraz, na pewno nie ma czasu na nudę, bo ciągle coś jest do zrobienia. To jest dla mnie spore wyzwanie, które pozwala mi na rozwój – zaznaczył Przemysław Michalczyk, który nie ukrywa, że jest mocno zaangażowany w tworzenie nowego zespołu. – Praca idzie pełną parą! Jest mnóstwo rozmów, spotkań, raczej więcej „papierkowej” roboty. Ciągle się do tego przyzwyczajam – dodał nowy trener Chemika.W przeszłości był on nie tylko znakomitym siatkarzem czy trenerem, ale również pełnił funkcje prezesa i dyrektora sportowego. W każdej roli miał inne wyzwania. – Każda z tych ról była kompletnie inna. Stąd też nie jest łatwo dokonać porównania, jak również nie jest łatwo wybrać tej jednej, konkretnej, która byłaby najtrudniejsza. Przed każdym z tych stanowisk stoją inne cele i wyzwania. Jednak można powiedzieć, że zawsze najważniejszą kwestią będzie walka o dobro drużyny i jej otoczenia, czyli kibiców, osób przeznaczających pieniądze na sport i jego rozwój, czyli sponsorów oraz partnerów, a także pracowników klubów. Ale… zawsze czuję się lepiej będąc bliżej siatki – skomentował Michalczyk.

Nie chciał on zdradzić tego, jak będzie wyglądał cały sztab szkoleniowy. Zapewnił jedynie, że za nim już mnóstwo rozmów, ale przed nim kolejne. nie chciał również wypowiadać się o celach na nadchodzące rozgrywki. – Przed nami nowy sezon, w którym zagra w zasadzie kompletnie nowy zespół, zbudowany z innych zawodników. Do kwestii celów, jakie sobie wyznaczymy, wrócimy we właściwym momencie, na razie jest na to zdecydowanie zbyt wcześnie. Jedyne, co mogę powiedzieć na ten moment, to zapewnienie, że damy z siebie wszystko i sprawimy, że emocji w tych nadchodzących rozgrywkach nie zabraknie – zakończył Przemysław Michalczyk.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved