Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przemysław Michalczyk: Zrobić wszystko, by zespół funkcjonował jak najlepiej

Przemysław Michalczyk: Zrobić wszystko, by zespół funkcjonował jak najlepiej

fot. Katarzyna Antczak

Przemysław Michalczyk, który do tej pory pełnił funkcję asystenta trenera Jakuba Bednaruka w Chemiku Bydgoszcz, od tego sezonu przejmie stery bydgoskiego zespołu. Jak sam mówi tak to powinno naturalnie wyglądać. – To jest, jak gdyby kolej rzeczy, że asystenci po odejściu pierwszego, mam nadzieję, że taka jest kolej rzeczy i to będzie udane posunięcie, zostają pierwszymi. – twierdzi szkoleniowiec bydgoszczan.

Trener Przemysław Michalczyk zdaje sobie, jednak sprawę w jak trudnym jest położeniu ze względu na sytuację w jakiej obecnie znajduje się klub. – Oczywiście ja zdaję sobie sprawę jak trudne to zadanie i w jakim momencie jest klub i w jakim momencie jest zespół, wszystko jest budowane od początku i myślę, że z ocenami, czy z jakimiś weryfikacjami musimy poczekać, jak się rozwinie sezon. Warto nadmienić, że zespół przeszedł rewolucję kadrową – na ten moment pozostał tylko Paweł Gryc z poprzedniego składu. Z dwunastu zawodników, jedenastu jest zupełnie nowych i czas pokaże jak będą pracowali w układzie grupowym – podkreślił trener.Biorąc pod uwagę, jak wiele zmian zaszło w ekipie Chemika ciężko ocenić szanse bydgoskiego zespołu w tegorocznej edycji PlusLigi, nawet trener Michalczyk zastanawia się czego może oczekiwać od swojej drużyny. – Ten zespół jest dla mnie też niewiadomą, wielu nowych graczy, których oczywiście w większości ja wybrałem, ale nie wiem, jak oni będą razem funkcjonować i jak będzie funkcjonować współpraca na linii zawodnicy-zawodnicy i zawodnicy-sztab. Jest to duża niewiadoma, dlatego mówię, że z ocenami musimy poczekać przynajmniej kilka tygodni i wtedy zobaczymy na sparingach jak ten zespół będzie funkcjonował – dodaje.

Tak zasadnicza przebudowa Chemika może jednak wyjść zespołowi na dobre, a może w tym pomóc dłuższy niż zwykle okres przygotowawczy, który wpłynie na poprawę zgrania zawodników. Ze względu na mistrzostwa Europy i Puchar Świata rozgrywki ligowe wystartują dopiero w połowie października, co daje drużynom 10 tygodni przygotowań. – Mamy dziesięć tygodni na przygotowanie się i musimy zrobić wszystko, żeby ten zespół funkcjonował jak najlepiej i sprzedał wszystko co ma najlepszego w lidze – twierdzi Przemysław Michalczyk.

Właśnie na to wytrenowane przed sezonem zgranie liczy trener Chemika w pierwszych kolejkach, w których trafia kolejno na brązowego medalistę i wicemistrza Polski z poprzedniego sezonu. – Nie będzie lepszego okresu dopaść takie zespoły z samej góry, jak ten pierwszy okres, gdzie będą najmniej, najsłabiej zgrane. Możemy upatrywać w tym szansę, a z drugiej strony trafimy na najmocniejsze zespoły w lidze – mówi szkoleniowiec.  – Na ten moment mamy zabukowane cztery turnieje, a pracujemy jeszcze nad dwoma. Dwa terminy mamy jeszcze wolne. Do szóstego, siódmego września, pracujemy na obiektach Łuczniczki i przygotowujemy się motorycznie i indywidualnie, a od szóstego, siódmego września rozpoczynamy serię sparingów i tam okaże się czy szliśmy z tym wszystkim w dobrą stronę – zakończył.

Więcej w serwisie metropoliabydgoska.pl

źródło: inf. własna, metropoliabydgoska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved