Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Przemysław Kawka: W turnieju nie ma słabeuszy

Przemysław Kawka: W turnieju nie ma słabeuszy

fot. CEV

Przemysław Kawka, statystyk Chemika Police, dołączył do sztabu szkoleniowego młodzieżowej reprezentacji Polski. – Nie miałem wątpliwości, czy dołączyć do sztabu młodzieżowej kadry. Zaprosił mnie trener Rafał Gąsior, doświadczony szkoleniowiec z wieloma sukcesami. Takim ludziom się nie odmawia – przyznał.

Kadra do lat 18 w niedzielne popołudnie wyleciała do Rosario, miasta w Argentynie. Tam rozegrane zostaną mistrzostwa, w których udział weźmie 20 drużyn. – W turnieju nie ma słabeuszy, więc łatwo nie będzie. W grupie zmierzymy się Kolumbią, Tajlandią, Włochami i Serbią. Praca w takich zawodach znacząco różni się od tej w klubie, ponieważ wszystko dzieje się bardzo szybko. Rozgrywamy cztery mecze w cztery dni, potem dzień odpoczynku i ruszamy dalej. Najbardziej zmęczone są dziewczyny, to logiczne, ale sztab ma również dużo pracy. Wszyscy jednak mają takie same warunki, więc nie ma co narzekać – mówi Przemysław Kawka.Przed turniejem biało-czerwone przechodziły kilkutygodniowy okres przygotowawczy. Rozgrywały również mecze sparingowe. – Przygotowania podzielone były na 3 części. Zgrupowania w Zakopanem, Pile i Berlinie, na koniec trafiliśmy do Szczyrku. Sparowaliśmy z młodzieżową reprezentacją Niemiec oraz seniorską ekipą z Gliwic – opowiada.

Po zakończeniu turnieju Przemysław Kawka dołączy do sztabu szkoleniowego mistrza Polski. – Postaram się wrócić jak najszybciej, aby od początku uczestniczyć w budowaniu nowej drużyny Chemika. Nie miałem wątpliwości, czy dołączyć do sztabu młodzieżowej kadry. Zaprosił mnie trener Rafał Gąsior, doświadczony szkoleniowiec z wieloma sukcesami. Takim ludziom się nie odmawia – kończy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved