Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przemysław Jeton: Mam nadzieję, że od nowego roku zaczniemy nową passę zwycięstw

Przemysław Jeton: Mam nadzieję, że od nowego roku zaczniemy nową passę zwycięstw

– Nie udało nam się utrzymać serii wygranych spotkań przed własną publicznością. Mam nadzieję, że od nowego roku zaczniemy nową passę zwycięstw. Szykujemy się na dobrą grę. Naprawdę jestem optymistą. Jeśli wszyscy zawodnicy wrócą do zdrowia, to dalej będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa – powiedział Przemysław Jeton, trener Astry Nowa Sól.

Końcówka roku nie była zbyt udana dla siatkarzy Astry Nowa Sól. Ekipa z województwa lubuskiego najpierw uległa Aqua Zdrój Wałbrzych, a następnie przed własną publicznością w pięciu setach musiała uznać wyższość Chrobrego Głogów. – Mecz był bardzo ciekawy i emocjonujący. Było to podobne spotkanie do tego, które rozegraliśmy wcześniej w Wałbrzychu. Wygrywaliśmy już 2:1. W czwartym secie prezentowaliśmy bardzo dobrą grę. Niestety w końcówce przeciwnik nas dogonił i rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść. W tie-breaku chłopcy zwiesili głowy. Widać było, że mentalnie siedli po praktycznie wygranym czwartym secie, w którym mieliśmy piłkę na 22:20. W tie-breaku walczyliśmy jeszcze do stanu 10:9, ale później trzy punkty zdobyte przez głogowian sprawiły, że nie byliśmy już sobą – podkreślił Przemysław Jeton, który mimo rozczarowania końcowym wynikiem docenił także jeden punkt zdobyty w konfrontacji z Chrobrym. – Mimo porażki możemy być zadowoleni z jednego punktu, który wywalczyliśmy z bardzo ciężkim przeciwnikiem. Mimo że jesteśmy okrojeni kadrowo, to rozegraliśmy kolejne dobre spotkanie. Walczyliśmy, a to się podobało kibicom – dodał szkoleniowiec Astry.

W ostatnich tygodniach nowosolanie kroczyli od wygranej do wygranej. Zatrzymał ich dopiero lider z Wałbrzycha, a na koniec roku przerwali dobrą passę we własnej hali, ulegając Chrobremu. – Nie udało nam się utrzymać serii wygranych spotkań przed własną publicznością. Mam nadzieję, że od nowego roku zaczniemy nową passę zwycięstw. Szykujemy się na dobrą grę. Naprawdę jestem optymistą. Jeśli wszyscy zawodnicy wrócą do zdrowia, to dalej będziemy kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa – zakończył Przemysław Jeton, grający trener zespołu z Nowej Soli.

źródło: inf. własna, Radio Zachód